Prestiżowy magazyn "The Ring" wyróżnił dwóch polskich pięściarzy

Magazyn "The Ring" przyjrzał się dokładnie sytuacji w wadze średniej, a w światowej czołówce znalazł miejsce dla dwóch Polaków w najlepszej dziesiątce.

Najlepszym zawodnikiem został wybrany Saul Alvarez, który w karierze przegrał tylko raz, z Floydem Mayweatherem Juniorem. W TOP 10 znalazło się także miejsce dla Macieja Sulęckiego (28-2, 11 KO) i Kamila Szeremety (21-0, 5 KO).

Zobacz wideo Różański: Chciałbym się zmierzyć Adamem Kownackim

Ranking "The Ring"

Mistrz: Saul Alvarez

  1. Giennadij Gołowkin
  2. Demetrius Andrade
  3. Jermall Charlo
  4. Siergiej Derewianczenko
  5. Ryota Murata
  6. Kamil Szeremeta
  7. Chris Eubank JR
  8. Maciej Sulęcki
  9. Rob Brant
  10. Liam Williams

- Zdobył pozycję wygranymi nad Hugo Centeno, Jackiem Culcayem i Gabriel Rosado, pokazał się też z dobrej strony w przegranej walce z Danielem Jacobsem. Przegrał zdecydowanie i do jednej bramki z Demetriusem Andrade'em, musi więc powrócić na zwycięską ścieżkę i zapracować ciężko na drugą mistrzowską szansę - napisano o Sulęckim.

- Walczył wyłącznie w Polsce, pokonując byłego pretendenta do mistrzostwa świata Rafała Jackiewicza, niezwyciężonego wtedy Artioma Karpeca i dawnego championa Kassima Oumę. Potem pojechał do Włoch i sięgnął po tytuł mistrza Europy. Po dwóch skutecznych obronach został uznany obowiązkowym pretendentem do pasa IBF. Teraz czeka na termin walki z Giennadijem Gołowkinem - tak scharakteryzowano z kolei Szeremetę.

Więcej o boksie przeczytasz na portalu bokser.org

Więcej o: