Tyson Fury wskazał do kiedy będzie walczyć. Promotor: Nie można brać tego poważnie

Tyson Fury, mistrz świata WBC w wadze ciężkiej oznajmił, że po najbliższych walkach będzie kontynuował karierę bokserską. Odmiennego zdania jest promotor jednego z przeciwników Fury'ego, Eddie Hearn, który uważa, że Anthony Joshua będzie jego ostatnim przeciwnikiem.

Kilka dni temu Tyson Fury wypowiedział się na temat swojej przyszłości w zawodowym boksie. Mistrz świata WBC w wadze ciężkiej oznajmił, że będzie chciał walczyć do 40. roku życia. Fury wymienił potencjalnych rywali, z którymi może stanąć w ringu po zaplanowanych już walkach.

- Mam dwie walki do końca kontraktu, trzecią walkę z Deontayem Wilderem i jedną z Anthonym Joshuą. Będę się bił dalej i tak nie mam nic lepszego do roboty. Mam 31 lat, jestem w świetnej formie fizycznej i mentalnej, trenuję trzy lub cztery razy dziennie - powiedział Tyson Fury - Jest wielu zawodników do pobicia w kolejce: Dillian Whyte, Jarrell Miller, Kubrat Pulew, Andy Ruiz, Luis Ortiz, Daniel Dubois, Joe Joyce, olimpijczyk Efe Ajagba czy francuski mistrz olimpijski Tony Yoka - dodał mistrz świata WBC

Zobacz wideo "To przykre, że Tyson po 50-tce musi jeszcze boksować"

Eddie Hearn oznajmia, że koniec kariery Fury'ego jest bliższy niż się wydaje

Odmiennego zdania jest promotor Anthony'ego Joshuy, który w ostatnim wywiadzie stwierdził, że po swoich najbliższych dwóch walkach, więcej nie zobaczymy Tysona Fury'ego w ringu. - Nie można brać zbyt poważnie tego, co mówi Fury. Jednego dnia twierdzi, że chce walczyć o diamentowy pas z Dillianem Whyte'em, a drugiego, że nie chce tej walki. Wydaje mi się, że po dwóch walkach z Joshuą, spakuje walizki i odejdzie na emeryturę - przyznaje "IFL TV" Eddie Hearn. 

Zdaniem promotora, Tyson Fury osiągnął już swoje najwyższe cele. Bokser ma na swoim koncie tytuły mistrza świata WBO, IBO, IBF czy WBA, a przed nim starcie o tytuł niekwestionowanego czempiona z AJ'em. Eddie Hearn zauważa jednak inny aspekt, który może wpłynąć na decyzję Fury'ego.

- Tyson Fury nie ma już tego głodu, który ma Joshua. W przeciwieństwie do AJ'a, nie ma w nim chęci pokonania wszystkich pretendentów - dodał promotor. Następna walka obecnego mistrza świata WBC w wadze ciężkiej z Deontayem Wilderem odbędzie się 3 października w Las Vegas. Z powodu pandemii koronawirusa data walki może ulec zmianie. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.