USA w szoku po bestialskim pobiciu 75-letniego pacjenta. Zareagował nawet Donald Trump

Cała Ameryka, włącznie z Donaldem Trumpem, jest w szoku po tym, jak na terenie domu opieki w Detroit doszło do bestialskiego pobicia 75-letniego pacjenta. Sprawcą jest 20-letni mężczyzna, pięściarz-amator, który uczęszczał na treningi w Norwayne Boxing Gym.

Policja w Detroit aresztowała 20-letniego mężczyznę (według niektórych medialnych doniesień członka Norwayne Boxing Gym w Michigan), który 15 maja na terenie domu opieki Westwood Nursing Center dokonał bestialskiego czynu - pobił 75-letniego pacjenta, a całe zdarzenie uwiecznił. Gdy nagranie trafiło do internetu, wzbudziło oburzenie całego kraju, zareagował nawet prezydent Donald Trump.

Zobacz wideo "To przykre, że Tyson po 50-tce musi jeszcze boksować"

Ojciec napastnika tłumaczy. "Słyszał głosy", miał koronawirusa

Życiu ofiary ataku nie zagraża niebezpieczeństwo. Ojciec napastnika tłumaczy, że syn ma kłopoty ze zdrowiem psychicznym, cierpiał w zeszłym tygodniu na bezsenność, odczuwał niepokój oraz ''słyszał głosy'' i dzwonił do ojca z zakładu dla psychicznie chorych. Miał zostać przewieziony do innego miejsca i być poddany kwarantannie, gdyż (według ojca) wykryto u niego koronawirusa.

Tymczasem członkowie Norwayne Boxing Gym przyznają, że napastnik (jego nazwisko wciąż nie zostało ujawnione) uczęszczał na treningi w klubowej sali bokserskiej, ale zaprzeczają informacjom, które pojawiają się w niektórych mediach i mówią o ''członkostwie'', a także o uczestnictwie napastnika w ''programie rozwoju młodych bokserów''. Kanał Youtube 20-latka pełen jest bokserskich filmów i tzw. pranków (żartów i wybryków).

- Czy można w ogóle w to uwierzyć? Czy to się stało naprawdę? Gdzie jest ten dom opieki? Jak się ma ofiara napaści? - stwierdził w mediach społecznościowych prezydent Donald Trump i jeszcze bardziej rozpędził medialną lawinę. Poniżej prezentujemy wideo z napaści - ostrzegamy, jest niezwykle brutalne.

 

Więcej o boksie przeczytasz na bokser.org.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .