Dyrektor TVP Sport: Cała Polska widziała ten skandal. Szpilka walczy z bardzo trudnym rywalem

- Cała Polska to widziała i cały czas uważam, że to był skandal, może nie tak wielki jak potem została rozpętana burza, natomiast Artur Szpilka zdecydowanie tę walkę przegrał - mówi w rozmowie z bokser.org szef TVP Sport Marek Szkolnikowski o walce Szpilki z Siergiejem Radczenko.

- To są parodyści, na Boga, niech oni wracają do Austrii i więcej tutaj nie przyjeżdżają - krzyczał jeden z komentatorów w TVP, który nie zgadzał się z decyzją sędziów. Bo ci uznali, że Artur Szpilka - choć dwukrotnie leżał na deskach - pokonał na punkty Siergieja Radczenkę (95-93, 94-94, 95-92).

Zobacz wideo Szpilka o walkach na gołe pięści: "Może kiedyś spróbuję, żeby zarobić fajne pieniądze"

- Cała Polska to widziała i cały czas uważam, że to był skandal, może nie tak wielki jak potem została rozpętana burza, natomiast Artur Szpilka zdecydowanie tę walkę przegrał. Moim zdaniem trzema punktami, ale przegrał - w rozmowie z bokser.org mówi Marek Szkolnikowski, szef TVP Sport, który podtrzymuje swoje zdanie, bo w podobnym tonie, a może nawet ostrzej, wypowiadał się od razu po walce.

Szkolnikowski: - To nie było tak, że to największy skandal w historii boksu, bo tych skandali było zdecydowanie więcej, natomiast tutaj nawet wskazanie na remis byłoby mocno naciągane. To zdecydowanie się nie sprawdziło i będziemy rozmawiać z Andrzejem Wasilewskim [promotor bokserski] i będę się też mocno starać o to, żeby jednak zrezygnować z tego pomysłu z sędziami austriackimi.

Co z rewanżem Szpilki z Radczenką?

Podczas wywiadu Szkolnikowski został zapytany o to czy rewanżowe starcie Szpilki z Radczenką będzie transmitowane przez TVP. - Czas leczy rany. Nie mówię tak. Uważam, że za dużo padło niepotrzebnych słów, zarówno ze strony Artura, jak i jego partnerki. Oczywiście nikt nie odpowiada za drugiego dorosłego człowieka. Myślę, że wymagałoby tutaj spotkania Artura z dziennikarzami, którzy zostali przez niego obrażeni. Jeżeli oni uznają, że po męsku sytuacja została wyjaśniona, jeżeli Artur przyzna się do błędów i zrozumie, że tak nie można. Bo ja nie dopuszczę do tego, żeby ktoś obrażał ludzi, którzy pracują dla mojej stacji, szczególnie, że do Artura wielokrotnie wyciągamy rękę i wydaję mi się, że gdzieś tam po raz kolejny możemy się do tego przymierzyć. Nie mówię definitywnie nie, bo tak jak stwierdziłem wcześniej, depresja [Szpilka przyznał się ostatnio, że po walce z Radczenką wpadł w depresję] jest bardzo trudnym przeciwnikiem i myślę, że nawet trudniejszym niż Jennings, Wilder czy Chisora - powiedział Szkolnikowski.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: