Były mistrz świata chce walczyć z Adamem Kownackim! "Gdziekolwiek i kiedykolwiek"

Były mistrz świata IBF, WBA i WBO, Andy Ruiz Jr (33-2, 22 KO) twierdzi, że jest gotowy i chętny na walkę z najlepszym obecnie polskim zawodnikiem królewskiej dywizji - Adamem Kownackim (20-1, 15 KO).

O tym starciu amerykańskie media mówią od dłuższego czasu i choć nie ma na razie konkretów, zapotrzebowanie na taki pojedynek może być spore, tym bardziej że Adam i Andy współpracują z Alem Haymonem (PBC).

Były mistrz świata chce walczyć z Kownackim

- Kiedykolwiek i gdziekolwiek - taki komentarz umieścił dziś w mediach społecznościowych Andy Ruiz Jr na temat walki z Polakiem. Swój wpis Meksykanin ilustruje zdjęciami swoimi i Adama, opisanymi tytułem ''Babyface wyzywa na pojedynek Ruiza Juniora''.

- Takie zestawienie jest jak najbardziej możliwe, tym bardziej że to jedna z najlepszych walk do zrobienia. Razem z Chrisem Arreolą pobiliśmy rekordy wyprowadzonych i trafionych ciosów w wadze ciężkiej. W mojej walce z Ruizem prawdopodobnie byłoby tak samo - mówił niedawno Kownacki.

Zobacz wideo

Przypomnijmy, że po grudniowej porażce w rewanżu z Anthonym Joshuą i utracie pasów, meksykański ''Niszczyciel'' rozstał się z trenerem Mannym Roblesem. Kilka dni temu ogłoszono rozpoczęcie współpracy Ruiza z Eddym Reynoso, znanym z sukcesów osiąganych ze swoim najbardziej znanym podopiecznym - Canelo Alvarezem. Tymczasem niespodziewanie pokonany w marcu przez Roberta Heleniusa Adam Kownacki zamierza nadal współpracować ze swoim trenerem - Keithem Trimble'em - i dąży do rewanżu z Finem, choć coraz częściej wspomina też o ww. walce z Ruizem, a ostatnio stwierdził nawet, że może się pojawić szansa konfrontacji z byłym mistrzem WBC - Deontayem Wilderem.

Więcej o boksie przeczytasz na bokser.org.

Więcej o: