Legenda boksu ogłosiła swój powrót! Mistrz zdradza swoje plany

Mike Tyson nie jest jedynym byłym pięściarzem wagi ciężkiej, który zapowiedział wielki powrót na ring. - Chciałbym ogłosić, że wracam do boksu - powiedział 57-letni Evander Holyfield, cytowany przez portal TMZ Sports.

Kilka dni temu Mike Tyson ujawnił, że po 15 latach od przejścia na emeryturę wraca do ringu. - To będą maksymalnie czterorundowe walki charytatywne. Chcę pomóc bezdomnym. Także takim skurczybykom jak ja, uzależnionym od narkotyków - powiedział Tyson w rozmowie z raperem T.I. na Instagramie. Mimo że będą to pokazowe walki, Tyson trenuje na najwyższych obrotach. Być może dlatego, że jeden z przeciwników we wspomnianych walkach charytatywnych, będzie dość wymagającym rywalem.

Zobacz wideo Różański: Chciałbym się zmierzyć Adamem Kownackim

Poznaliśmy pierwszego rywala Mike'a Tysona po powrocie na ring?! Możliwa powtórka legendarnej walki

Zagraniczne media informują, że jednym z rywali Tysona ma być Evander Holyfield, pięściarz, z którym Tyson zmierzył się dwukrotnie w latach 90. Pierwsze starcie po technicznym nokaucie w jedenastej rundzie wygrał Holyfield. W rewanżu Tysonowi także nie udało się zwyciężyć, bo... w trzeciej rundzie odgryzł przeciwnikowi kawałek ucha, a walka została przerwana.

Niebawem może dojść do trzeciego starcia zawodników, którzy łącznie mają 110 lat (Tyson 53, Holyfield 57). Zagraniczni dziennikarze wnioskują tak z wpisu na Twitterze tego drugiego. - Przeciwności budują drogę powrotu - napisał 57-latek, w pewnym sensie także zapowiadając swój powrót na ring.

Kolejna legenda boksu zapowiedziała powrót na ring!

Evander Holyfield nie rzucał słów na wiatr i w rozmowie z TMZ Sports ogłosił, że wraca z emerytury na ring! - Mistrz powrócił. Chciałbym ogłosić, że wracam do boksu. Będę toczyć walki pokazowe na szczytne cele - zdradził Evander Holyfield. 57-latek w przeszłości był brązowym medalista igrzysk olimpijskich z Los Angeles (1984) i mistrzem federacji WBA, WBC oraz IBF. W karierze stoczył 57 walk (44 wygrane, w tym 29 przez KO (29 KO), 2 remisy, 10 porażek, a jedna została uznana za nieodbytą. Swój ostatni pojedynek odbył w maju 2011 roku, kiedy wygrał z Duńczykiem Brianem Nielsenem.

Portal TMZ Sports informuje, że Holyfield wróci na ring, aby udzielić wsparcia projektowi #Unite4OurFight, który został utworzony w czasach pandemii. Jego głównym celem jest wspieranie edukacji młodzieży.

Przeczytaj także:

Więcej o: