Niesamowita metamorfoza Mike'a Tysona. Zmiana rozwiązała jego problemy

53-letni Mike Tyson zapowiedział powrót na ring. To imponujące nie tylko ze względu na wiek, ale i drogę, jaką musiał przejść. Po zakończeniu kariery popadł w otyłość i uzależnił się od narkotyków. Dziś jego trener uważa, że szybkością i mocą dorównuje 21-22-latkom. Na czym polega sukces przemiany Tysona?

53-letni Mike Tyson zdradził ostatnio, że po 15 latach od przejścia na emeryturę wraca do ringu. - To będą maksymalnie czterorundowe walki charytatywne. Chcę pomóc bezdomnym. Także takim skurczybykom jak ja, uzależnionym od narkotyków - powiedział Tyson w rozmowie z raperem T.I. na Instagramie.

Były mistrz trenuje bardzo intensywnie, co można zobaczyć na poniższym wideo.

Zobacz wideo Tak trenuje Mike Tyson:

Niezwykła transformacja Mike'a Tysona. "Przejście na weganizm pomogło mi wyeliminować wszystkie problemy"

Nowy trener Tysona, Rafael Cordeiro, jest zachwycony formą 53-latka. - Nie boksował od tylu lat. Nie spodziewałem się fajerwerków z jego strony. Tymczasem zobaczyłem faceta o sprawności 21, 22-latka - przyznał Cordeiro cytowany przez "The Sun". Panowie współpracują ze sobą już od trzech tygodni.  

Brytyjskie media są pod wrażeniem transformacji Tysona. Jak informuje "Daily Mail", wszystko zmieniło się, gdy przeszedł na dietę roślinną. Wrócił mu też zapał do ćwiczeń na siłowni, co pozwoliło przywrócić dawną sprawność fizyczną. - Jestem w najlepszej formie w swoim życiu - mówił Tyson. 

Kluczowa była zmiana wagi. W szczytowym momencie kariery Amerykanin ważył 100 kg. W 2009 roku, cztery lata po zakończeniu kariery, ważył już prawie 180 kg. Cierpiał na otyłość, a do tego był uzależniony od narkotyków. - Miałem wysokie ciśnienie krwi, prawie umierałem i cierpiałem na zapalenie stawów. Przejście na weganizm pomogło mi wyeliminować wszystkie problemy - opowiadał Tyson. Nie miał wyjścia, bo jak tłumaczy: "byłem tak przepełniony wszystkimi narkotykami, że ledwo mogłem oddychać". Teraz oprócz tego, że wrócił do zdrowej wagi, to jeszcze znajduje się w znakomitej formie czysto sportowej.

Mike Tyson podlegał leczeniu

Kilka dni temu Mike Tyson w rozmowie z Shaquillem O'Nealem na Instagramie przyznał, że wrócił do treningów aż po 15 latach i zdradził, że przeszedł terapię badawczą komórkami macierzystymi. - Czuję się jak inna osoba, ale nie mogę zrozumieć, dlaczego tak się czuję. To naprawdę dzikie, co naukowcy mogą zrobić z organizmem - powiedział Tyson. Taka terapia ma zapobiegać chorobie lub schorzeniom, lecz Tyson nie ujawnił, z jakiego powodu zdecydował się na takie leczenie. 

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: