Mike Tyson wraca na ring! Sensacyjna decyzja jednego z najwybitniejszych pięściarzy

53-letni Mike Tyson wraca na ring! - To będą maksymalnie czterorundowe walki charytatywne. Chcę pomóc bezdomnym. Także takim skurczybykom jak ja, uzależnionym od narkotyków - stwierdził Amerykanin w rozmowie z raperem T.I. na Instagramie.

Mike Tyson wrócił do trenowania boksu. - Na początku czułem się tak, jakby ktoś mnie wypluł. Moje ciało dawno nie działało na takich obrotach. Do odpowiedniej formy jeszcze daleko, ale jest coraz lepiej. Jak wyglądają moje treningi? Ćwiczę kardio, jeżdżąc na rowerze i biegając na bieżni. Trenuję też na siłowni, ale i boksuje. Na razie uderzam w worek. Zacząłem od kilku minut dziennie, teraz bije worek około 30 minut. Tak wyglądają moje przygotowania do walk. To będą maksymalnie czterorundowe walki charytatywne. Chcę pomóc bezdomnym. Także takim skurczybykom jak ja, uzależnionym od narkotyków - stwierdził Amerykanin.

Zobacz wideo Sportowa rozmowa dnia. Z Łukaszem Różańskim rozmawia Antoni Partum

Tyson to jeden z najwybitniejszych pięściarzy w historii. Już jako dwudziestolatek został mistrzem świata wagi ciężkiej i do tej pory nikt nie przebił tego osiągnięcia. Jego kariera rozwijała się wzorowo, ale w 1992 roku został skazany na trzy lata więzienia za gwałt na 18-letniej Desiree Washington. Wyszedł na wolność w 1995 roku, wrócił na ring i odzyskał część pasów mistrzowskich, które stracił rok później w walce z Evanderem Holyfieldem. Tyson miał okazje do rewanżu, ale został zdyskwalifikowany po tym jak... odgryzł część ucha rywala. Później już nigdy nie wrócił na sam szczyt. Łącznie stoczył 56 walk, z czego wygrał 50. Ostatnią stoczył w 2005 roku, gdy pokonał go Kevin McBride. A czym się teraz zajmuje? W stanie Kalifornia zalegalizowano rekreacyjną marihuanę, co wykorzystał Tyson, który kupił sobie ranczo, specjalnie pod uprawę konopi indyjskich.

Bankructwo i upadek Mike'a Tysona. Oszukał nawet Polaka. "Wisi mi ok. 100 tys. dolarów"

Mike Tyson, jeden z najgroźniejszych ludzi na świecie, stał się bankrutem, a potem z bestii przemienił się w misia z Krupówek - więcej przeczytasz TU.

Więcej o: