Legenda wściekła na Wildera: Jak możesz mówić, że Fury nie jest mistrzem?!

Roy Jones Jr skrytykował dziwaczne stwierdzenie byłego czempiona wagi ciężkiej Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO), który powiedział w tym tygodniu, że jego lutowy pogromca, mistrz świata WBC Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) nie jest prawdziwym czempionem.

- W moich oczach Fury nie jest czempionem, bo wciąż mamy jedną walkę do stoczenia. Ludzie, którzy znają boks, wiedzą, że nie byłem sobą w drugim pojedynku - stwierdził Wilder i wzbudził powszechną konsternację.

Zobacz wideo Kto może pokonać Tysona Fury'ego?

Legenda wściekła się na Deontaya Wildera. "Jak możesz mówić, że nie jest mistrzem?!"

- Fury jest prawdziwym czempionem, nie możesz go nazwać nikim innym. Ten gość cię zdetronizował, pokonał przed czasem, stoczyłeś z nim 19 rund, a on wygrał 14 lub 15, więc jak możesz mówić, że nie jest prawdziwym mistrzem? - dopytywał Roy Jones Jr i odniósł się do walki Fury'ego o wszystkie pasy z mistrzem IBF, WBA i WBO Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO), o której ostatnio sporo się mówi, choć prędko do niej nie dojdzie, gdyż Fury musi zmierzyć się w trzeciej walce z Wilderem, a Joshua stawić czoła obowiązkowemu pretendentowi IBF - Kubratowi Pulewowi.

- Myślę, że walka z Joshuą będzie dla Fury'ego trudniejsza niż walka z Wilderem, gdyż Joshua ma większy arsenał niż Wilder. Pokazał już, że może wprowadzić w życie kilka planów taktycznych - dodał jeden z najlepszych pięściarzy lat 90. Więcej o boksie przeczytasz na bokser.org

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: