Anthony Joshua chce walczyć z Polakiem! Gigantyczna szansa

Anthony Joshua został spytany o listę zawodników, z którymi chciałby się zmierzyć. W wywiadze ze Sky Sports Brytyjczyk wskazał m.in. Adama Kownackiego

Na początku grudnia Anthony Joshua (23-1, 21 KO) pewnie wypunktował Andy'ego Ruiza Jr (33-2, 22 KO) i odzyskał pasy IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej. Jego kolejnym rywalem miał być Kubrat Pulew, ale czerwcowa gala została odwołana. Brytyjczyk udzielił wywiadu telewizji Sky Sports, w którym wskazał rywali, z którymi chciałby się zmierzyć w przyszłości. I co ciekawe wcale nie wymienił Bułgara. Wymienił za to Adama Kownackiego.

- Ołeksander Usyk, Deontay Wilder, Tyson Fury, Luis Ortiz, Adam Kownacki i Jarrell Miller - z nimi chciałbym zawalczyć - powiedział Joshua [od 8:50].

 

Kownacki do niedawna był murowanym kandydatem go walki o pas, ale po sensacyjnej porażce z Robertem Heleniusem musi wrócić na zwycięską ścieżkę i cierpliwie czekać na swoją szansę. - Jedyne, co mogę sobie zarzucić to to, że miałem tysiąc rzeczy na głowie przed walką. Nie byłem w stu procentach skupiony na pojedynku. Miałem na głowie promocje, wywiady i inne rzeczy. Przez co nie miałem czasu na odpoczynek. Skupiłem się bardziej na tym, żeby budować firmę Adam Kownacki, niż wygrać walkę.  Smutne jest to, że musiałem dojść do takiego wniosku po przegranej. Tylko żebyśmy się dobrze zrozumieli. Nie zlekceważyłem Heleniusa. Miałem dobrych sparingpartnerów, z Polski przyjechał Mariusz Wach - tłumaczył przegraną Polak.

Zobacz wideo Nowy trener Artura Szpilki: Życie nauczyło go pokory, więc teraz może być już tylko lepiej

O walkach z Deontayem Wilderem i Tysonem Fury mówi się już od bardzo dawna. Z kolei Jarrell Miller, przyjaciel Kownackiego, miał już się bić z Brytyjczykiem, ale wpadł na dopingu. Natomiast Usyk był kapitalnym zawodnikiem w wadze junior ciężkiej. Teraz 33-latek szuka szczęścia w wadze ciężkiej. Zadebiutował w październiku, gdy pokonał Chazza Witherspoona. Joshua wyróżnił takżę 41-letniego Kubańczyka Luisa Ortiza, który dwukrotnie dawał lekcje boksu Wilderowi, ale ostatecznie dwa razy padł na deski i nie wstał.