Będzie walka stulecia w wadze ciężkiej? Joshua wyzywa mistrza WBC

- Tyson, jeśli naprawdę chcesz mówić, że jesteś najlepszy, to chodź i zawalcz ze mną. Zróbmy to - tak do Tysona Fury'ego zwrócił się Anthony Joshua. Brytyjski mistrz świata w boksie zaproponował rodakowi walkę o unifikację mistrzowskich tytułów.

Anthony Joshua jest mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WBA (Super), IBF, WBO, oraz IBO. Tyson Fury, po pokonaniu Deontay'a Wildera, to zaś mistrz świata federacji WBC. Chociaż w kontekście drugiego z Brytyjczyków wiele mówi się o rewanżowej walce z Wilderem, to fani boksu czekają na unifikacyjny pojedynek dwóch Anglików.

Zobacz wideo Kto może pokonać Tysona Fury'ego?

Fury'ego namawia do tego sam Joshua. - To logiczne. Żeby udowodnić sobie, że jestem najlepszy, muszę walczyć z Furym. On zaś musi walczyć z Joshuą. Tyson, jeśli naprawdę chcesz mówić, że jesteś najlepszy, to chodź i zawalcz ze mną. Zróbmy to. Mam resztę pasów, więc tylko taki pojedynek ma sens - powiedział Joshua cytowany przez BBC.

Joshua namawia Fury'ego na walkę

- Jestem mistrzem świata kilku federacji, on posiada pas WBC. Co udowodnimy taką walką? Boks uzyska jednego, niepodważalnego czempiona. Jeden pięściarz będzie miał wszystkie pasy i nikt nie będzie mógł podważyć jego panowania - dodał.

W maju Joshua miał walczyć z Kubratem Pulewem w obronie mistrzowskich tytułów. Z powodu pandemii koronawirusa pojedynek nie dojdzie jednak do skutku i nie wiadomo, jakie plany będą mieli obaj Brytyjczycy. Chociaż Pulew ma kontrakt na walkę z Joshuą, a Fury'ego obowiązuje rewanż z Wilderem (taki był zapis w umowie na poprzednią walkę), to promotor Bob Arum twierdzi, że doprowadzenie do walki Joshua - Fury jest kwestią porozumienia stron.

- Byłoby naprawdę dobrze, gdybym mógł porozumieć się z Pulewem i gdyby Fury zrobił to samo z Wilderem. Nasza brytyjska walka musi dojść do skutku. Nigdy nie będzie do tego lepszej okazji - zakończył Joshua.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .