Wybrano najgorszego boksera świata. Kompromitujący debiut. "Kim jest ten człowiek?"

"Najgorszy profesjonalny bokser na świecie" - tak portal sportbible.com nazwał Emanuela Williamsa. W tym roku mijają dwa lata od słynnego debiutu pięściarza z Luzjany. Debiut, w którym Williams zrobił z siebie pośmiewisko.

Debiutancka walka Williamsa na zawodowym ringu miała miejsce w 2018 roku. Wówczas 22-letni pięściarz zmierzył się z Johnem Rinconem, również debiutującym w profesjonalnym boksie. - Kim jest ten człowiek? - pytali kibice. 

Zobacz wideo Szpilka o walkach na gołe pięści:

Zagraniczne media wybrały najgorszego boksera na świecie. Ośmieszył się w debiucie

Szybko okazało się, że "ten człowiek" jest kimś, kto nie powinien znajdować się na profesjonalnym ringu. Williams nie potrafił wyprowadzić żadnego ciosu, chwilami uciekając przed powstrzymującym się przed śmiechem Rinconem. Po kilku ciosach 22-latek zapomniał o obronie brzucha, w który otrzymał mocny cios. Cios, po którym padł na deski i już się z nich nie podniósł.

 

Mimo kompromitującej porażki Williams się nie poddał i nie wycofał się z boksu. Po Rinconie zmierzył się jeszcze z Davidem Bravo, Sabenem Curą i Brandonem Douglasem. Wszystkie walki przegrał przez nokaut.