99 lat więzienia dla córki Floyda Mayweathera?

99 lat w więzieniu - nawet tak drakońska kara może czekać Lyannę Mayweather, córkę wybitnego pięściarza Floyda, która zaatakowała nożem inną kobietę.

Córka Floyda Mayweathera Jr zaatakowała w piątkowy wieczór inną kobietę - niejaką Lapattrę Lashai Jacobs. Poszło o rapera występującego pod nazwą Youngboy. On i pokrzywdzona przebywali razem w mieszkaniu. Wtedy przyjechała pani Mayweather i kazała drugiej kobiecie wyjść. Doszło między nimi do kłótni w kuchni. Iyanna pchnęła kobietę nożem. Ta początkowo nic nie poczuła, ale chwilę później otrzymała drugi cios. Gdy przyjechały wezwane służby, ofiara leżała na podłodze. Szybko odwieziono ją do szpitala. Na ten moment stan pani Jacobs jest nieznany.

Córka Mayweathera, która uważała się dotąd za narzeczoną owego rapera, została aresztowana o godzinie 1:30 w nocy. Tłumaczyła się potem policji, że była targana za włosy przez "rywalkę" zanim sprawy wymknęły się spod kontroli.

Zobacz wideo Nowy trener Artura Szpilki: Życie nauczyło go pokory, więc teraz może być już tylko lepiej

99 lat więzienia

Rozprawa w Houston powinna rozpocząć się w sierpniu. Córka Mayweathera ma nie przyznać się do winy, ale jeśli przegra, grozi jej maksymalna kara aż 99 lat więzienia. Jeśli czyn zostanie osądzony nieco inaczej, jako napaść z niebezpiecznym narzędziem drugiego stopnia, wówczas widełki znacznie się zmienią i będzie jej wówczas groziło od 2 do 20 lat. Na pewno jednak będzie broniona przez najlepszych adwokatów. - Jeśli kogoś ugodzisz nożem albo postrzelisz, a ten ktoś przeżyje, grozi w takim wypadku kara od dwóch do dwudziestu lat więzienia - twierdzi radca prawny Mayweathera.

Teksański kodeks karny stanowi, że zgodnie z prawem stanowym, osoba uznana za winną przestępstwa pierwszego stopnia może dostać karę nawet 99 lat. Przestępstwo drugiego stopnia rozkłada się na karę od 2 do 20 lat.

To nie jest najlepszy okres dla Floyda. Na początku miesiąca zmarła Josie Harris, matka jego trojga dzieci, w tym również Iyanny. Kilka dni później zmarł natomiast jego wujek i były trener, Roger Mayweather.

Więcej o boksie przeczytasz na portalu bokser.org

Więcej o: