Sport.pl

Nie żyje redaktor Lucjan Olszewski. Legendarny ekspert bokserski

Nie żyje Lucjan Olszewski. Dziennikarz, legendarny ekspert bokserski oraz były kapitan i wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego. Miał 85 lat.

O śmierci wybitnego polskiego dziennikarza i działacza bokserskiego poinformował Andrzej Kostyra, szef działu sportowego w "Super Expressie". Lucjan Olszewski zmarł po długiej chorobie. Jego pożegnanie odbędzie się 8 kwietnia o godzinie 9:00 w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Warszawie.

Lucjan Olszewski był legendą polskiego boksu

Lucjan Olszewski był w latach 1980-1983 kapitanem sportowym i wiceprezesem Polskiego Związku Bokserskiego. Od 1969 roku do 1990 był redaktorem naczelnym miesięcznika "Boks". W środowisku bokserskim był legendą i chodzącą encyklopedią. To on komentował w TVP ostatnią zwycięską walkę Wojciecha Bartnika o olimpijski medal w boksie na igrzyskach olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku.

Więcej o:
Komentarze (15)
Nie żyje redaktor Lucjan Olszewski. Legendarny ekspert bokserski
Zaloguj się
 • eldorado22

  Oceniono 7 razy 5

  Medal Wojciecha Bartnika, a nie Bortnika

 • antykibol

  Oceniono 1 raz 1

  Ekspert wysokiej klasy...z przyjemnością go się słuchało...smutno...

 • szcz9

  Oceniono 1 raz 1

  Mam jego książkę "O złote pasy", czyli historię udziału Polaków w bokserskich mistrzostwach Europy - piękna historia, która już przeminęła, a teraz przeminął jej autor, wspaniały znawca boksu.

 • com.pl767

  Oceniono 4 razy -4

  zamrł na pisdowskiego corona

 • majster_mundek

  Oceniono 15 razy -11

  czy tylko ja jestem ignorantem czy wy też tak macie że jak gwno pisze o kimś 'legendarny' to pierwszy raz w życiu słyszycie to nazwisko?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX