Lennox Lewis: Andrzej Gołota dodatkowo mnie wkurzył. Ludzie nie znali tej historii

Wielki Lennox Lewis (41-2-1, 32 KO) wspomniał swoje największe walki i zwycięstwa. Nie mogło więc zabraknąć również wątku Andrzeja Gołoty, którego Anglik zdemolował w październiku 1997 roku w zaledwie 95 sekund, zdobywając tytuł mistrza świata WBC wagi ciężkiej.

Brytyjczyk postanowił opisać swoje największe triumfy w karierze. Lennox Lewis (41-2-1, 32 KO) ujawnił również kulisy pojedynku z Andrzejem Gołotą (41-9-1, 33 KO).

Zobacz wideo Kownacki: Nikogo nie ma na ulicach, czuję się jak w filmie. Jak w jakimś horrorze

Lennox Lewis ujawnił nieznane kulisy walki z Gołotą

- Mama zawsze gotowała dla mnie tuż przed walką. Wiedziała, że lubię szkocką paprykę. Aż tu nagle przed pojedynkiem zaczyna boleć mnie brzuch. Okazało się, że nie dostała tej papryki co zawsze i kupiła inną. Wychodziłem do ringu z bólem brzucha, a Gołota jeszcze wkurzył mnie dodatkowo, gdy tak głupkowato się na mnie patrzył. Nie miałem tego dnia nastroju na takie rzeczy. Ludzie widzieli walkę, ale nie znali dotąd tej historii - powiedział Lewis o walce, która zakończyła się znokautowaniem Gołoty po zaledwie 95 sekundach.

Lewis wskazał również inne zwycięskie pojedynki: z Donovanem "Razorem" Ruddockiem (TKO 2), Frankiem Bruno (TKO 7), Lionelem Butlerem (TKO 5), Rayem Mercerem (PKT 10), Oliverem McCallem II (TKO 5), Shannonem Briggsem (TKO 5), Evanderem Holyfieldem (Remis po 12 rundach), Evanderem, Holyfieldem II (PKT 12), Hasimem Rahmanem II (KO 4), Mike'em Tysonem (KO 8) i Witalijem Kliczką (TKO 6).

Lennox Lewis swoją ostatnią i, co więcej, wygraną walkę w karierze, stoczył 21 czerwca 2003 roku z Witalijem Kliczką (techniczny nokaut). Z kolei Gołota po raz ostatni wyszedł na ring 26 października 2014 roku w Częstochowie, kiedy w pokazowym pojedynku zmierzył się z Amerykaninem, Danellem Nicholsonem. Więcej o boksie przeczytasz na bokser.org.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .