Tomasz Adamek ostro odpowiada Marcinowi Najmanowi: Wysyłałem cię do cyrku, zostaje ci kabaret

- Żyjesz w innej rzeczywistości. [...] Wysyłałem cię do cyrku, ale jak tam nie chcesz iść, to zostaje ci jeszcze kabaret - tak Tomasz Adamek odpowiada na zarzuty Marcina Najmana.

Marcin Najman w fatalnym stylu przegrał w sobotę na gali FAME MMA z Piotrem Piechowiakiem, który debiutował w klatce. Po walce spadła na niego lawina krytyki. - Uważam, że Najman plami sport - stwierdził Tomasz Adamek. Najman szybko odpowiedział na te słowa.

-  Tomku Adamku, byłeś bardzo dobrym sportowcem, ale niestety małym człowiekiem. Znamy się wiele lat, był czas kiedy byliśmy kolegami, jednak świętości w tobie na próżno było szukać - zaczął swój długi wpis Marcin Najman. I dodał po chwili: Miałeś ambicje polityczne, podczas swojej kampanii do Europarlamentu postulowałeś między innymi, że najlepszym prezydentem Polski byłby Ojciec Dyrektor (całość znajdziecie TU).

Zobacz wideo Jak będą wyglądały gale KSW w czasach pandemii? Kawulski: Mamy pomysł, który już przećwiczyliśmy

Tomasz Adamek odpowiada Najmanowi: Ty żyjesz w innej rzeczywistości

- Ty odpowiadasz na te komentarze: "podwinęła mi się noga", a ja widziałem co innego. Widziałem, jak padasz na deski po mocnym ciosie przeciwnika. Zaskoczył Cię, był szybszy, był lepszy tego dnia. Przegrałeś walkę, byłeś tego dnia gorszy. Samo życie, ja też przegrałem kilka walk w ringu, ale nigdy nie uciekałem od tego. Ty żyjesz w innej rzeczywistości. W przekonaniu, że Twoje dokonania sportowe są wielkie i zasługują na docenienie. Ty chcesz uciszyć prawdziwych fanów boksu, czy MMA i to irytuje ludzi. Brakuje Ci realnej oceny tego, czy nadajesz się do tego sportu po tylu przegranych walkach w ringu, czy klatce - czytamy we wpisie Adamka.

[...] Marcin nie zasługujesz na miano kolegi po tym, jak się zachowałeś. Twoje zachowanie na sparingu, o który przed kilku laty zabiegałeś w Warszawie, też przedstawiasz w innym świetle. Po kilku chwilach dostałeś lewy prosty i spring został zakończony. Ty chciałeś tańczyć na nogach, ja boksować zadając ciosy. Dzisiaj chcesz odpytywać świadka sparingu i może doprowadzić do wrażenia, że byłeś lepszy od Adamka.

[...] PS. Wysyłałem ciebie do cyrku, ale jak tam nie chcesz iść, to zostaje Ci jeszcze kabaret, to też będzie fajne NAJMAN SHOW. Zła informacja na koniec dla Ciebie jest taka, że w KABARECIE jest bardzo duża konkurencja. Będziesz się musiał bardzo postarać. Powodzenia Tomasz Adamek.

Z 59 zawodowych walk Adamek wygrał 53 (31 KO), przegrał sześć. 43-latek jest byłym mistrzem świata federacji IFB i IBO w wadze juniorciężkiej oraz federacji WBC w wadze półciężkiej. We wrześniu 2011 roku Adamek przegrał we Wrocławiu z Witalijem Kliczko w walce o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej.

Więcej o: