Sport.pl

Rywal Szpilki postawił trzy warunki rewanżu. Zdradził też szczegóły oferty, którą dostał. "To druga zniewaga"

Siergiej Radczenko przesłał Telewizji Polskiej oświadczenie w sprawie rewanżowego starcia z Arturem Szpilką. Ukrainiec podał trzy warunki, które muszą zostać spełnione, żeby doszło do walki, a także zdradził szczegóły absurdalnej oferty, jaką dostał od przedstawiciela KnockOut Promotions.

Siergiej Radczenko wydał oświadczenie w sprawie rewanżowej walki z Arturem Szpilką. Bokser odpowiedział na zarzuty Andrzeja Wasilewskiego, który twierdził, że zawodnik chciał za pojedynek ogromne pieniądze. 

Zobacz wideo Szpilka schudł 20 kilogramów.

Absurdalna oferta rewanżu

- Rewanż Radczenki ze Szpilką? Siergiej krzyknął sobie za rewanż horrendalne pieniądze. Zachowujemy jednak spokój. Umówmy się: nie jest to pięściarz wielkiej klasy, choć oczywiście jego postawa w ringu, jak i poza nim budzi szacunek. Powinien być wdzięczny Polakom, bo zarobił tutaj kolosalne pieniądze - powiedział Andrzej Wasilewski, promotor Artura Szpilki, w rozmowie z "Super Expressem".

"Osobiście Andrzej Wasilewski nie wysłał mi żadnej oferty na drugą walkę, skontaktował się ze mną inny przedstawiciel Knockout Promotions. W boksie istnieje taka niepisana zasada, że stawka za rewanż to minimum podwojenie wypłaty za pierwszą walkę. Ale wspomniany przedstawiciel zasugerował, że doliczy do stawki za drugi pojedynek tylko 500 euro więcej niż za pierwszy. Takie podejście uważam za drugą zniewagę po skradzionym zwycięstwie!" - odpowiada Ukrainiec w oświadczeniu przesłanym Telewizji Polskiej. 

Radczenko chce spełnienia trzech warunków

Bokser podał także trzy warunki, które muszą zostać spełnione, żeby doszło do kolejnej walki. Chce wiedzieć, kto będzie sędziował rewanż, żąda badań dopingowy przed i po walce dla niego oraz Szpilki, a także kontraktu godnego takiego pojedynku i rekompensującego to, co wydarzyło się w pierwszym starciu. 

Więcej o:
Komentarze (49)
Rywal Szpilki postawił trzy warunki rewanżu. Zdradził też szczegóły oferty, którą dostał. "To druga zniewaga"
Zaloguj się
 • lol76

  Oceniono 75 razy 71

  Brawo Sergiej. Nie daj sie tym czubkom zrobic drugi raz w konia...
  I te prostackie slowa Wasilewskiego ze Radczenko to nie piesciarz wielkiej klasy (czyt. przecietniak).... To jakim piesciarzem jest w takim razie ten twoj Szpilka, ty glupi tluku??? Tutaj panuje jakies dziwne podejscie ze Szpilka to jakas gwiazda bosku!
  Smiechu warte.

 • bigderey

  Oceniono 61 razy 59

  Szanowny panie Siergieju.. Olej pan ten cyrk. Ma pan i tak wielkie uznanie w Polsce za kulturę i spokój jaką pan okazał po haniebnym werdykcie.
  Liczę że jeszcze nie raz pana zobaczymy w ringu w naszym kraju w walce z kimś tak samo honorowym a nie z jakimś idiotą pokroju Szpilki..

 • rmarek666

  Oceniono 45 razy 45

  Brawo Radczenko nie daj sie

 • mer-llink

  Oceniono 37 razy 33

  Ależ się pan Wasilewski oburzył!!!!!
  A Radczenko za walkę rewanżową chciał tyko 1/5 tego, co pod stołem pan Wasilewski zapłacił sędziom z Austrii za "łomżyńskie zwycięstwo" pana Szpilki.

  P.>S Po pierwsze: pierwsza walka powinna być anulowana: no contest...

 • pbskarpy

  Oceniono 30 razy 30

  I bardzo dobrze. Nie będzie Szpilka pluł mu w twarz

 • riens

  Oceniono 25 razy 25

  Problem jest większy. Ta walka mogła być ustawiona ( buchmacherzy zwrócili postawione zakłady), a wielu uważa, że była ustawiona. Jeżeli tak, to inne walki również, a to oznacza, że wydarzenia sportowe walk bokserskich w Polsce mogą być skorumpowane przez wąską grupę ludzi.

 • frankyy

  Oceniono 23 razy 23

  Wasilewski razem ze Szpilką wychodzą na chamów i drobne cwaniaczki, kompromitacja "wielkiego promotora polskiego boksu" he he he

 • kot_miczurina

  Oceniono 18 razy 18

  Walka w zamyśle miała być promocja Szpilki w nowej kategorii, tymczasem Wasilewski niechcący wypromował Sergieja :D ale miny muszą mieć Wasil ze Szpilą, ze stali się trampoliną dla mało znanego boksera hahahha

 • dlugi0330

  Oceniono 17 razy 17

  Wasilewski zachował się jak zwykła łajza, jeżeli ustawił z sędziami wynik walki, a teraz nie chce honorowo ustalić gaży. Przecież jeżeli wygra dziergany szpilka, to Szpilka zarobi, a nie Ukrainiec. Tyle, że Wasilewski zakłada, że szpilka znowu dostanie wp...dol.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX