Sport.pl

Rewanż Szpilka - Radczenko zagrożony! "Krzyknął sobie horrendalne pieniądze"

- Rewanż Radczenki ze Szpilką? Siergiej krzyknął sobie za rewanż horrendalne pieniądze. Zachowujemy jednak spokój. Umówmy się: nie jest to pięściarz wielkiej klasy, choć oczywiście jego postawa w ringu, jak i poza nim budzi szacunek. Powinien być wdzięczny Polakom, bo zarobił tutaj kolosalne pieniądze - powiedział Andrzej Wasilewski, promotr Artura Szpilki, w rozmowie z "Super Expressem".

Podczas sobotniej gali w Łomży Artur Szpilka (24-4) pokonał na punkty Siergieja Radczenko (7-6), choć werdykt sędziowski był skandaliczny, bo to Ukrainiec miał przewagę. - To są parodyści - krzyczeli komentatorzy TVP o sędziach i stwierdzili, że "Szpilka absolutnie nie wygrał tej walki". - Przestańmy się oszukiwać [...] Dziś polscy sędziowie, rozumiejąc krytykę w mediach, bardziej się pilnują, niż sędziowie w Austrii, którzy przyjeżdżają, dostają kilkaset euro za walkę, punktują tak, jak chce promotor i wyjeżdżają - w rozmowie z portalem sporty-walki.org powiedział Mateusz Borek. Głos zabrał też Szpilka.

- Jest mi bardzo przykro z powodu tego, jak zakończyła się moja walka z Siergiejem Radczenką. Na gorąco po walce uważałem, że było blisko, ale wygrałem. Następnego dnia, gdy obejrzałem walkę na chłodno, to zobaczyłem ją trochę inaczej. Uważam siebie za profesjonalnego sportowca, nie chcę tzw. gospodarskich wygranych, dlatego razem z grupą Knockout Promotions doprowadzimy w mojej najbliższej walce do rewanżu - napisał Szpilka na facebooku. Ale możliwe, że nie dojdzie do rewanżu.

Co z  rewanżem Szpilka - Radczenko? "Powinien być wdzięczny Polsce"

- Oczywiście Siergiej krzyknął sobie za rewanż horrendalne pieniądze. Zachowujemy jednak spokój. Umówmy się: nie jest to pięściarz wielkiej klasy, choć oczywiście jego postawa w ringu, jak i poza nim budzi szacunek. Powinien być wdzięczny Polakom, bo zarobił tutaj kolosalne pieniądze, szczególnie biorąc pod uwagę jego rekord i miejsce w rankingu - powiedział Andrzej Wasilewski w rozmowie z "Super Expressem".

Zobacz wideo Jędrzejczyk przegrała po świetnej walce.

- Wierzę, że Siergiej pójdzie po rozum do głowy. My i tak na razie się nie śpieszymy, bo w związku z koronawirusem, ciężko cokolwiek teraz zaplanować. Z całą pewnością Radczenko nie dostanie lepszej oferty niż nasza - zakończył promotor Szpilki.

Więcej o:
Komentarze (32)
Rewanż Szpilka - Radczenko zagrożony! "Krzyknął sobie horrendalne pieniądze"
Zaloguj się
 • jakobhorner

  Oceniono 25 razy 23

  Moim zdaniem już przed ostatnią rundą poszło: "Siergiej, podłuż się, nie tak się umawialiśmy", ale jakoś nie dał się znokautować, coś go zahamowało. Stąd ten żal Wasilewskiego

 • vito3

  Oceniono 22 razy 20

  wasilewski jest w plecy bo grubo zaplacil sedziom za promowanie patola z wieliczki ktory wg tego ciula jest bokserem klasy wysokiej a dostal becki od kelnera z ukrainy,rewanze to w ameryce a tu sedziowie i promotor powinni byc dozywotnio zdyskwalifikowani . szpilka niech idzie do mma i walczy ze swoja dziewczyna

 • yoric

  Oceniono 20 razy 16

  Podobno zażyczył sobie więcej kasy niż sędziowie z Austrii!

 • candlekeep

  Oceniono 13 razy 13

  O jakim rewanżu tu mowa??? Można co najwyżej prosić o powtórzenie walki, o ile Radczenko jeszcze będzie miał ochotę rozmawiać z tymi wałkami.
  A Szmince to już chyba tylko MMA zostało, albo inny cyrk objazdowy...

 • duckoff

  Oceniono 12 razy 10

  Tylko walka z Najmanem

 • z.wyspy

  Oceniono 10 razy 8

  Hahahaha! Remizie nie podoba się, że ofiara przekrętu życzy sobie od organizatorów i uczestników przekrętu konkretnej kasy, za udział w ich kolejnych figurach. Po rękach tego Białorusina powinniście, siurki, całować, że w ogóle chce z wami rozmawiać, że rękę podaje.

 • jacpop2

  Oceniono 9 razy 7

  za ten blamaż sędziów należy się Radcznce ,Wasilewski siegaj do kieszeni

 • sirbankster

  Oceniono 9 razy 7

  degrengolada szpilki... 2 lata temu walczył o mistrza świata a teraz chce rewanżu z gościem który ma rekord 7-5(6)...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX