Sport.pl

Były trener Szpilki: "Jeśli powiem, co myślę o walce, Artur się obrazi". Ale w końcu to powiedział

- Jeśli powiem publicznie, że dla mnie Artur tę walkę przegrał, to on będzie we mnie chyba już rzucał kamieniami - powiedział w rozmowie z Interią Zbigniew Raubo, były trener Artura Szpilki. Potem jednak zdecydował się na szczerą ocenę tej walki.

Siergiej Radczenko przegrał walkę z Arturem Szpilką podczas gali bokserskiej w Łomży. Werdykt sędziowski został uznany za skandaliczny, bo to Ukrainiec miał dużą przewagę (m.in. dwukrotnie posłał Polaka na deski) i powinien zdecydowanie wygrać. - Chciałbym, żeby decyzja została zmieniona, ale myślę, że to nierealne. W najlepszym wypadku anulują walkę - stwierdził Radczenko i oskarżył sędziego ringowego o pomaganie Szpilce.

Zobacz wideo Szpilka schudł 20 kilogramów.

Rację Radczence w sprawie wyniku walki przyznał również promotor Szpilki. Andrzej Wasilewski obejrzał tę walkę po raz drugi i z jego punktacji wynika, że Ukrainiec powinien wygrać 95:92 lub 94:93. - Nie wiem jak mogło wyjść 95:92 dla Szpilki - napisał na Twitterze.

Sprawę skomentował również Zbigniew Raubo, były trener Szpilki. - Jeśli powiem publicznie, że dla mnie Artur tę walkę przegrał, to on będzie we mnie chyba już rzucał kamieniami. Po ostatnich wypowiedziach, Artur przestał odbierać ode mnie telefon. Więc jeśli teraz powiem, że on przegrał z Ukraińcem, to Artek się na mnie obrazi - stwierdził w rozmowie z Interią.

Były trener Artura Szpilki: Wszyscy widzieliśmy, że przegrał tę walkę, ale byłem pewien, że ją wygra

Potem jednak powiedział, co tak naprawdę myśli o werdykcie. Sam Szpilka na gorąco twierdził, że to on prowadził i wygrał więcej rund (potem stwierdził, że chce rewanżu). - Słucham? Tu trzeba jednak pamiętać, że Radczenko nie głaskał, więc Artur, po paru "bombach", miał prawo mówić głupoty. Weźmy na to poprawkę. Z drugiej strony muszę przyznać, że byłem totalnie zdziwiony odważnymi komentarzami komentatorów w telewizji, którzy wprost powiedzieli, że werdykt to skandal, bo wszyscy widzieli, że Artur przegrał walkę. Szkoda, że po raz kolejny nie widzi tego sam Artur. Jednak muszę panu do czegoś się przyznać - powiedział, po czym wytłumaczył: -  Choć walka przebiegała tak, jak to wszyscy widzieliśmy, byłem pewny, że Artur ją wygra. Obstawiałem, że sędziowie ocenią ją właśnie tak, jak ocenili.

Więcej o:
Komentarze (11)
Były trener Szpilki: "Jeśli powiem, co myślę o walce, Artur się obrazi". Ale w końcu to powiedział
Zaloguj się
 • wnuczek_akowca

  Oceniono 10 razy 8

  Miało być 2:1 dla Szpilki, to było 2:1. Ja jestem honorowy.

 • frankyy

  Oceniono 15 razy 5

  to dobra ilustracja sytuacji gdy rząd ma sędziów pod kontrolą do czego właśnie dąży PISbolszewia - będą takie werdykty jakich życzą sobie ci co ich nominowali na sędziów czyli banda Ziobry

 • drvx

  Oceniono 11 razy 5

  Jak widać Boks również ma swoją kastę sedziowską. Czy kogos dzis dziwi, ze sędziom tak często odbija palma? Nie ma nad nimi zadnej kontroli. jedyna kontrolę jaka toleruja jest samokontrola.

 • yabadabadou

  Oceniono 3 razy 3

  Popatrzcie na zdjęcia twarzy Szpilki przed serią nokautów i teraz. Widać, że to nie ten sam gość. Jakiś taki wyprany, zmarnowany, kompletny brak ognia w oczach. Taki jamnik który udaje pitbulla. Szkoda gościa bo widać, że te ciężkie nokauty zostawiły ślad.

 • pacjentopolski

  Oceniono 3 razy 3

  Artur SZ. Ma chęć, ale reszta relacji bokserskiej jest lekko ulotna....... Powiedzenie cyt. " jeśli w pełni nie potrafisz, to nie pchaj się na afisz " .... Warto przemyŚleć =SIEBIE ?

 • yoric

  Oceniono 4 razy 2

  Brawa dla komentatorów telewizji, bo to oni nakręcili tę nagonkę. Wszyscy łącznie z Wasilewskim myśleli, że ot kolejny wałek jak wałek, ludzie dwa dni pokrzyczą i się rozejdą, a tu taki zonk. Dzięki tym komentarzom ludzie się wściekli, że są tak dy...ni i teraz kto wie, co jeszcze z tego wyjdzie. Ziobro lubi uwagę mediów, a tu jest wielki potencjał, piszmy do niego, może się na coś przyda.

 • pd2016

  Oceniono 7 razy -1

  Szpilka nadaje się do PiS - nawet jak się przegra 1:27, to jest to zwycięstwo!!!

 • facio60

  Oceniono 26 razy -14

  Sędziowie, od kiedy pamiętam, zawsze z nimi był problem : w boksie, zapasach, gimnastyce, tańcach na lodzie, skokach narciarskich, w piłce nożnej, ręcznej.
  U nas, tylko dla PO i KOD, sędziowie, co prawda sądowi, przed rządami PiS, byli kryształowo czyści.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX