Sport.pl

Promotor Artura Szpilki punktował ponownie skandaliczny pojedynek. Zaskakujący efekt

- Obejrzę walkę na chłodno - napisał w poniedziałek rano Andrzej Wasilewski, szef grupy Knockout Promotion, który organizował sobotnią galę w Łomży. To właśnie na niej doszło do skandalicznego werdyktu w walce Artura Szpilki (24-4, 16 KO) z Siergiejem Radczenką (7-6, 2 KO). Promotor słowa dotrzymał i zdecydował się samodzielnie wypunktować kontrowersyjny pojedynek.

- Oglądając walkę w telewizji punktowałem 95-92 lub 94-93 dla Radczenki. Nie wiem jak mogło wyjść 95-92 dla Szpilki - napisał w mediach społecznościowych promotor pięściarza z Wieliczki. 

Jeden z użytkowników komentujących wpis Wasilewskiego na Twitterze, stwierdził, że trzeba poważnie zastanowić się nad przyszłością Artura Szpilki. - Ano właśnie... - skwitował mu w odpowiedzi Wasilewski. Szef stajni Knockout Promotion dodał także, że nie będzie komentował słów wypowiedzianych tuż po walce na Instagramie przez partnerkę Szpilki, Kamilę Wybrańczyk

Zobacz wideo Szpilka schudł 20 kilogramów. "Najcięższą walkę prowadzę sam ze sobą"

Co stanie się w najbliższym czasie? Jakie kroki zostaną podjęte? Kibice domagają się rewanżu, część z nich uważa, że Szpilka powinien zakończyć karierę. Wasilewski zapowiedział, że wszystkie strony pojedynku studiują już regulamin, aby doprowadzić do rewanżowego starcia obydwu pięściarzy.

Więcej o boksie przeczytasz na stronie bokser.org.

Więcej o:
Komentarze (36)
Promotor Artura Szpilki punktował ponownie skandaliczny pojedynek. Zaskakujący efekt
Zaloguj się
 • grazanica

  Oceniono 37 razy 35

  Wasilewski daj se siana. Przepłaciłeś sędziów a teraz zgrywasz palanta.

 • muppet.show

  Oceniono 20 razy 20

  Ależ twój pupil analizował sobie walkę z pozycji w ringu - może poza momentami w których leżał na dechach, albo zbierał oklep po pysku - i wyszło mu, że rozgromił Ukraińca. I chodzi, i to powtarza. Więc może uzgodnijcie sobie jakąś wersję wspólną, bo błazenada i tak już jest kosmiczna. Niestety, żenada też...

 • kunwyscigowy

  Oceniono 19 razy 19

  największy promotor w Polsce nie wie jak się punktuje walki. Szpilka w dwóch rundach szorował dechy i tu już jest w plecy 4 punkty. Szpilka wygrał w wersji obiektywnej 1 rundę i tu powinno być 99 -89. W wersji patriotyczno-optymistycznej szpilka wygrał 3 rundy - wtedy wyszło by 97-91. oczywiście trzeba zapytać za co odjął punkt sędzia Ukraińcowi??? i dlaczego przerywał walkę gdy Radczenko bił gita po łbie - wydawało mu się że Judo sędziuje???

 • dawacsiano

  Oceniono 20 razy 18

  Zasłużył na rewanż? Ale kto? Typ zlał niemiłosiernie drugiego i tutaj Wasilewski chce rewanżu, bo się należy?Oddajcie zwycięstwo Radczence + oddelegujcie lepszego zawodnika dla niego.
  Szpilka do fame mma

 • tbal

  Oceniono 14 razy 14

  Po czym poznać, że na walkach kogutów są polscy managerowie? Wystawiają kaczkę.
  Po czy poznać, że tam jest mafia? Kaczka wygrywa

 • 23tryt

  Oceniono 11 razy 11

  Najman się powoli kończy, ktoś musi zająć jego miejsce

 • guru133

  Oceniono 12 razy 10

  Tak to jest, kiedy kryminalistę promuje się jako sportowca.

 • yabadabadou

  Oceniono 7 razy 7

  Dlaczego AS jak się broni to trzyma ręce na jajach? Przecież leją go po mordzie. Dlaczego nikt go tego nie oduczy?

 • agenciputinawon

  Oceniono 9 razy 7

  Biedny pan Wasilewski... musiał w TV obejrzeć... Nie było go na walce?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX