Sport.pl

Rywal Szpilki skomentował werdykt i dodaje: Jestem bardzo wdzięczny Polsce i Polakom

- Przegrałem, choć powinienem wygrać. Będę składał protest, chcę rewanżu - zapowiada w rozmowie z "Super Expressem" Siergiej Radczenko, który po kontrowersyjnej decyzji sędziów przegrał walkę z Arturem Szpilką podczas gali w Łomży.

Siergiej Radczenko w skandalicznych okolicznościach przegrał walkę z Arturem Szpilką podczas gali bokserskiej w Łomży. Werdykt sędziowski był kontrowersyjny, bo to Ukrainiec miał dużą przewagę i powinien zdecydowanie wygrać.

Zobacz wideo Szpilka schudł 20 kilogramów.

Rywal Szpilki zapowiedział, że złoży protest. - Chciałbym, żeby decyzja została zmieniona, ale myślę, że to nierealne. W najlepszym wypadku anulują walkę - mówił dla "Super Expressu". - Po ogłoszeniu werdyktu zapytałem Artura, czy jest gotów dać mi rewanż. Nie zrozumiałem na początku odpowiedzi, więc zapytałem ponownie. Odpowiedział "ok, ok" i poszedł uścisnąć rękę mojemu trenerowi - opisywał. 

Radczenko: Sędzia zrobił to tylko po to, by Artur Szpilka mógł odpocząć

Do wydarzeń, które mogły mieć wpływ na decyzję sędziów, miało dojść między 9., a 10. rundą pojedynku.- To było niepotrzebne. Mam wrażenie, że sędzia to zrobił tylko po to, żeby Szpilka mógł odpocząć. To wszystko było nienormalne, nie zrozumiałem, o co chodzi sędziemu - komentuje w rozmowie Radczenko. 

Ukrainiec zaznaczał, że po gali dostał dużo wsparcia od kibiców z Polski. - Niektórzy nawet mnie przepraszają za sędziów, a to przecież nie jest wina kibiców - stwierdził bokser. - Jestem bardzo wdzięczny Polsce i Polakom, że tak chętnie mnie zapraszają i pięknie przyjmują. A przede wszystkim za to, że potrafią sprawiedliwie ocenić to, co się stało - zakończył. 

Więcej o:
Komentarze (34)
Rywal Szpilki skomentował werdykt i dodaje: Jestem bardzo wdzięczny Polsce i Polakom
Zaloguj się
 • veronicahighlander

  Oceniono 34 razy 32

  Radczenko może wygląda niepozornie ale to jest twardy gość, nie przypadkiem leżał też Głowacki

 • syriusz.wila

  Oceniono 56 razy 28

  pan promotor potraktował kibiców jak pisiory suwerena, ale się nie udało ciemnoty wcisnąć

 • kumaczacza33

  Oceniono 24 razy 24

  Pewna granica zostala przekroczona... w boksie nie od wczoraj naciaga sie wyniki i punktuje pod gospodarza, to normalne. Natomiast tak jawnego i ordynarnego przekretu na oczach milionow zeby az bukmacherzy i telewizja umyli od tego rece to jeszcze nie bylo... Nie warto bylo Andrzej...

 • frankyy

  Oceniono 21 razy 21

  Szpilka wygrał w kategorii: kiczowate tatuaże.

 • sindbadszyderca997

  Oceniono 17 razy 17

  szminka is gouin daun.

 • z.04.2019

  Oceniono 20 razy 16

  Bukmacherzy oddają pieniądze, filmy które nie kłamią i protesty oglądających tą walkę dały do myślenia panu W., bo wątpię w zdolności poznawcze pana S.

 • hipis3308

  Oceniono 14 razy 12

  Wasilewski powinien być tak znokautowany, żeby się więcej na gali boksu nie pokazał. Takim końskim zwisom, powinno pokazać się gest Lichockiej.

 • aso77

  Oceniono 12 razy 10

  WOPR sprowadził Szpilkę ,jak chłop ma wygrywać gdy z góry nie mógł zejść

 • mer-llink

  Oceniono 9 razy 9

  Roztropny chłopak..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX