Sport.pl

Artur Szpilka po walce: Nie bałem się werdyktu. Mam gdzieś krytykę

- Nie bałem się werdyktu, bo z mojej perspektywy wyglądało to tak, że cały czas prowadziłem. Krytyka? Ja mam to naprawdę gdzieś... - w rozmowie z "Super Expressem" po walce z Serhijem Radczenko powiedział Artur Szpilka

W sobotę na gali w Łomży po ponad dziesięciu latach Artur Szpilka wrócił do kategorii cruiser. Jego przeciwnikiem był Siergiej Radczenko. W dwóch pierwszych rundach lepszy był Polak, ale w trzeciej Artur Szpilka padł na deski i był liczony. Pod koniec czwartej rundy Szpilka znów był liczony. - Radczenko robi sobie przerwy, bo jest zmęczony, ale Szpila go wtedy nie przyciska. Za mało ciosów na dół, a wchodzą - wytykał błędy Polaka Leszek Dudek, ekspert bokserski. Szpilka przyjmował kolejne ciosy, jak choćby te w siódmej rundzie. - Jest momentami bezzębny. Czarno to widzę - mówili komentatorzy w TVP, gdzie transmitowano walkę. Kolejne sierpowe spadały na głowę Szpilki, który jakimś cudem utrzymywał się na nogach. Szpilka nie podnosił rąk i rywal miał łatwość w obijaniu go. Szpilka był lepszy w dwóch ostatnich rundach i nieoczekiwanie to on wygrał całą walkę na punkty. Bardzo kontrowersyjny werdykt sędziów. - To są parodyści, na Boga, niech oni wracają do Austrii i więcej tutaj nie przyjeżdżają - krzyczeli komentatorzy.

Zobacz wideo Szpilka schudł 20 kilogramów.

Szpilka po walce z Radczenko: Nie bałem się werdyktu. Krytyka? Mam to gdzieś

Mimo ogromnych kontrowersji Szpilka uważa, że na wygraną zasłużył. - Nie bałem się werdyktu, bo z mojej perspektywy wyglądało to tak, że cały czas prowadziłem. Po nokdaunie nie byłem zamroczony. Uważam, że wygrałem - przyznał Szpilka w rozmowie z "Super Expressem".

Po walce z Radczenko Szpilka jest niezwykle krytykowany. Krytyką się jednak nie przejmuje. - Co ja mogę powiedzieć? To ludzie oceniają, ja mam to naprawdę gdzieś - powiedział 30-latek.

Szpilka później nie był już taki pewny

Warto podkreślić, że powyższych wypowiedzi Szpilka udzielił tuż po walce. Gdy od jej zakończenia minęło kilka godzin więcej, pięściarz nie był już tak pewny swego, co widać po jego wpisie na Twitterze. - Walki jeszcze nie widziałem... nie jestem zadowolony z przebiegu i uważam, że rewanż to priorytet. Mam nadzieję, że jak najszybciej.

Komentarze (22)
Artur Szpilka po walce: Nie bałem się werdyktu. Mam gdzieś krytykę
Zaloguj się
 • jkmjkm

  Oceniono 18 razy 16

  Wyjątkowy cymbał, nawet jak na boksera.

 • yorris

  Oceniono 15 razy 13

  A czego miałeś pajacu się bać? Sędziowie byli uczciwi: wzięli za wygraną i wygrana była. Pytanie tylko, kto poważny zechce jeszcze do ringu z takim łachem wejść? Bo i po co?
  Wziąłeś oklep jak totalny amatorszczyk, całowałeś dechy i wyjeżdżasz z takimi tekstami? Żenujący błazen. Zawsze byłeś większym pajacem niż pięściarzem, teraz w dodatku śmierdzisz na milę i ten smród będzie ci towarzyszył do końca. A że masz to gdzieś? Bo sam już wiesz, że NICZEGO w tym sporcie nie osiągniesz. Zostały ci tylko wały takie, jak ten w Łomży.

 • swru

  Oceniono 15 razy 13

  No to Szpilka musiał mieć nieźle obity łeb jak mysli że był lepszy

 • alux

  Oceniono 14 razy 12

  Zamilcz, nie pogrążaj się, każdy widział jakie dostałeś lanie.
  Niech chłoptaś przejdzie do wagi koguciej, tam słabiej biją z liścia.
  Tego to nawet "ciemny lud" nie kupi❗❗❗
  alejak.pl

 • ossmolony

  Oceniono 12 razy 10

  Szpilka ma gdzieś krytykę ponieważ jest za głupi żeby w tej sprawie się w ten sposób nie wypowiadać lub milczeć . Tą wypowiedzią pokazał jednoznacznie, że ma też gdzieś honor, sprawiedliwe oceny i szacunek dla ludzi którym wartością jest uczciwość, a nie oszustwo !

 • plkibic

  Oceniono 9 razy 7

  Skoro prze walka mial powiedziane ze wygra to nic dziwnego ze sie o werdytk nie bal. W koncu ustawka to ustawka.

 • jarsza

  Oceniono 6 razy 6

  Proponuję wielką gale w Pacanowie taki jeden koziołek "nomen omen" matołek rozsławił to miejsce - jakie czasy taki koziołek.

 • rob.eko1

  Oceniono 8 razy 6

  Artur, następny razem na walkę włóż soczewki... Może, źle widziałeś, że tak oceniasz tę walkę?

 • mrmarmark

  Oceniono 6 razy 6

  zawsze był 'bystry inaczej' ale po wczorajszym otłuczeniu łba przez radczenkę to już bredzi jak ostatni przygłup! :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX