Sport.pl

"Sędzia ratuje Szpilkę, Radczenko chciał dać się znokautować". Co się stało?

Podczas sobotniej gali w Łomży Artur Szpilka (24-4) pokonał na punkty Siergieja Radczenkę (7-6), choć werdykt sędziowski był skandaliczny, bo to Ukrainiec miał dużą przewagę i powinien zdecydowanie wygrać. - Andrzej Wasilewski pokonał dziś Serhija Radczenkę na punkty - komentował zdarzenie Mateusz Borek. Do wydarzeń, które mogły mieć wpływ na decyzję sędziów, miało dojść między 9., a 10. rundą pojedynku.

Artur Szpilka (24-4) pokonał na punkty Siergieja Radczenkę (7-6) podczas sobotniej gali bokserskiej w Łomży. Decyzja sędziów była jednak skandaliczna, bo to Ukrainiec dominował w walce i miał nad nią kontrolę. Aż do ostatnich dwóch rund, kiedy miały miejsce dziwne wydarzenia, które mogły wpłynąć na ostateczny werdykt. 

Zobacz wideo Szpilka schudł 20 kilogramów

Wasilewski pokonał Radczenkę

- Promotor zawodnika podchodzi w końcówce walki, coś tam gada, później sędzia ratuje Szpilkę. W 10 rundzie Radczenko przestaje walczyć i chce dać się znokautować. Na koniec sędziowie dają werdykt dla Szpilki. Znajdzie się ktoś, kto napisze wprost, kto to wszystko ustawił? - napisał Maciej Akimow, którego tweeta podał dalej Mateusz Borek.

Dziennikarz sam także dość ostro skomentował galę w Łomży. - Andrzej Wasilewski pokonał dziś Serhija Radczenkę na punkty. Dobra forma! - ocenił ironicznie, mówiąc o promotorze Artura Szpilki, który organizował galę. 

Rewanż priorytetem dla Szpilki

Sam Szpilka doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jego wygrana - delikatnie mówiąc - nie była przekonująca. Dlatego jest gotowy do błyskawicznego rewanżu. - Walki jeszcze nie widziałem... nie jestem zadowolony z przebiegu i uważam, że rewanż to priorytet - napisał na Twitterze pięściarz. - Mam nadzieję, że jak najszybciej - dodał.

Więcej o:
Komentarze (33)
"Sędzia ratuje Szpilkę, Radczenko chciał dać się znokautować". Co się stało?
Zaloguj się
 • known2own

  Oceniono 34 razy 34

  Zgodnie z art. 46 ustawy o sporcie z 25.06.2010 r. „kto, w związku z zawodami sportowymi, organizowanymi przez polski związek sportowy lub podmiot działający na podstawie umowy zawartej z tym związkiem lub podmiot działający z jego upoważnienia, przyjmuje korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę lub takiej korzyści albo jej obietnicy żąda w zamian za nieuczciwe zachowanie, mogące mieć wpływ na wynik tych zawodów, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8"
  Skoro wszyscy wiedzą i wszyscy widzieli, to czekamy na reakcje organów państwa.

 • cmochall

  Oceniono 28 razy 28

  To nie sport to robienie z kibicow idiotow a kibice jak male dzieci przyjda na nastepna gale.

 • bruna5

  Oceniono 21 razy 21

  Wał -ek.

 • alux

  Oceniono 18 razy 16

  Szpilka może niech spróbuje w wadze koguciej, bo tam z liścia biją słabiej❗❗❗
  alejak.pl

 • mer-llink

  Oceniono 15 razy 15

  "Było zapłacone za 3:0? Jest 3:0. Ja jestem uczciwy" - tak mówi każdy "sędzia" z Austrii opłacony przez p. Wasilewskiego.

 • antymemo

  Oceniono 11 razy 11

  Na jakie punkty ... Andrzej Wasilewski pokonał dziś Serhija Radczenkę na pieniądze, i to pewnie spore.
  Sport sportem, ale zwycięstwo musi być po naszej stronie !

 • edogorski

  Oceniono 11 razy 11

  Laguna nie wydrukował by tego lepiej.

 • monodeluxe

  Oceniono 10 razy 10

  ale ustaweczka...Radczenko był o 2 klasy lepszy.Dla Szpilki to nieosiągalny poziom.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX