Sport.pl

Artur Szpilka sam chce rewanżu z Radczenką! "To priorytet"

- Rewanż uważam za priorytet - po walce z Serhijem Radczenko napisał na Twitterze Artur Szpilka. Polak co prawda walkę wygrał, ale większość ekspertów werdykt sędziów uważa za skandaliczny, twierdząc że na wygraną zasługiwał Ukrainiec.

W sobotę na gali w Łomży po ponad dziesięciu latach Artur Szpilka wrócił do kategorii cruiser. Jego przeciwnikiem był Siergiej Radczenko. W dwóch pierwszych rundach lepszy był Polak, ale w trzeciej Szpilka padł na deski i był liczony. Pod koniec czwartej rundy Szpilka znów był liczony. - Radczenko robi sobie przerwy, bo jest zmęczony, ale Szpila go wtedy nie przyciska. Za mało ciosów na dół, a wchodzą - wytykał błędy Polaka Leszek Dudek, ekspert bokserski. Szpilka przyjmował kolejne ciosy, jak choćby te w siódmej rundzie. - Jest momentami bezzębny. Czarno to widzę - mówili komentatorzy w TVP, gdzie transmitowano walkę. Kolejne sierpowe spadały na głowę Szpilki, który jakimś cudem utrzymywał się na nogach. Szpilka nie podnosił rąk i rywal miał łatwość w obijaniu go. Szpilka był lepszy w dwóch ostatnich rundach i nieoczekiwanie to on wygrał całą walkę na punkty. Bardzo kontrowersyjny werdykt sędziów. - To są parodyści, na Boga, niech oni wracają do Austrii i więcej tutaj nie przyjeżdżają - krzyczeli komentatorzy.

Szpilka skomentował walkę z Radczenko. "To priorytet"

Sam Szpilka doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jego wygrana - delikatnie mówiąc - nie była przekonująca. Dlatego jest gotowy do błyskawicznego rewanżu. - Walki jeszcze nie widziałem... nie jestem zadowolony z przebiegu i uważam, że rewanż to priorytet - napisał na Twitterze pięściarz. - Mam nadzieję, że jak najszybciej - dodał.

Więcej o:
Komentarze (9)
Artur Szpilka sam chce rewanżu z Radczenką! "To priorytet"
Zaloguj się
 • lol76

  Oceniono 2 razy 2

  Mial byc mistrzem swiara w ciezkiej... zostal znokautowany w kazdej powazniejszej walce... Zeszedl do nnizszej kategorii gdzie tez mial byc mistrzem... Skonczylo sie na pierwszej(!!!) walce... - w sumie 'rozgrzewce' z relatywnie nieznanym Ukraincem, ktory przegral 4 ostatnie (z 5.) walki... Teraz priorytetem dla niego ma byc rewanz z tym bokserem.

  W miedzyczasie gadanie glupot, kozaczenie, odgrazanie sie, brak szacunku do ludzi...

  Ilez tak mozna???

 • kulpa

  Oceniono 2 razy 2

  Jaki rewanż Ukrainiec wygrał a Ci co sędziowali to brak słów oszukali pięściarza

 • leoleo

  Oceniono 2 razy 2

  jaki rewanż? chce jeszcze raz wziąć kasę

 • niktalboktos

  Oceniono 2 razy 2

  Skąd on zna słowo "priorytet"? Pewnie kolejne ciosy cos w mózgu odblokowały. Tak czy owak trochę ryzykowny ten priorytet, na jego miejscu spróbowałbym się odbudować z Najmanem. Dopiero później porywał bym się na takie wyzwania jak bokser Radczenko.

 • kunwyscigowy

  Oceniono 4 razy 2

  Ajtur! nie marnuj czasu - wygrałeś!!! - raczej rewanż z Chisorą a jak przeżyjesz to z Wilderem !!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX