Sport.pl

Dyrektor TVP Sport przeprosił widzów za walkę Szpilki. "Skandal i wstyd"

Podczas sobotniej gali w Łomży Artur Szpilka (24-4) pokonał na punkty Siergieja Radczenko (7-6), choć werdykt sędziowski był skandaliczny, bo to Ukrainiec miał dużą przewagę i powinien zdecydowanie wygrać. Widzów, którzy śledzili walkę w TVP Sport przeprosił na Twitterze dyrektor stacji, Marek Szkolnikowski. - Mam sporo kwestii do przemyślenia. Wstyd - opisywał.

W trakcie walki zdecydowanie przeważał Siergiej Radczenko i wydawało się, że Szpilkę może uratować tylko powalenie rywala na deski i przejęcie kontroli nad pojedynkiem. W ostatniej rundzie Szpilka faktycznie przebudził się i rzucił do frontalnego ataku. Polak torpedował ciosami rywala, który nie zadał praktycznie żadnego. Sędziowie zdecydowali, że Polak wygrał na punkty, ale werdykt wydaje się skandaliczny, bo to Ukrainiec był lepszym zawodnikiem. - To są parodyści - krzyczeli komentatorzy TVP o sędziach i stwierdzili, że "Szpilka absolutnie nie wygrał tej walki".

Zobacz wideo

Dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski przeprosił na Twitterze widzów śledzących walkę w telewizji. - Skandaliczne decyzje sędziów, jest mi przykro i przepraszam wszystkich widzów - napisał. - Mam sporo kwestii do przemyślenia. Wstyd. 

Przed walką Szpilki pojedynek stoczył Fiodor Czerkaszyn, który pokonał przez nokaut w siódmej rundzie Patricka Mendy'ego. Dla Ukraińca z polskim paszportem była to szesnasta wygrana i wciąż pozostaje niepokonanym.

Więcej o:
Komentarze (69)
Dyrektor TVP Sport przeprosił widzów za walkę Szpilki. "Skandal i wstyd"
Zaloguj się
 • kka69

  Oceniono 58 razy 50

  Trzeba powtórzyć głosowanie, bo przegramy.

 • bob_the_ripper

  Oceniono 51 razy 45

  Nie oglądam mordobicia ale jeśli to ma być misja TVP to współczuję.

 • tacx

  Oceniono 43 razy 33

  Ja - Prezes tvp Sport - przepraszam że za wasze 2mld musieliscie oglądac tą ustawkę.

  Nic sie e stało suwerenie. przecież to za darmo było. To nic że część z ych 3 mld poszło do szpilki a część do prezesa tvp SPORT. Przynajmniej jemu jest mu pzrykro. Oddajcie kasę dla chorych dzieci!!!

 • 12jontek

  Oceniono 33 razy 25

  Za 2 mld to teraz żaden Polak nie przegra walki.

 • 0roman0

  Oceniono 30 razy 22

  Mam nadzieję że tą walką Szpilka zamknął sobie drzwi do TVP i mam też nadzieję że w Polsacie też się na niego obrazili za to że ze swoją walką poszedł do konkurencji. Oby już nas więcej nie męczył swoimi "walkami" i głupim gadaniem. Jest cienki i oby to do niego w końcu dotarło że niczego znaczącego w boksie nie dokona.

 • polski-kibic1

  Oceniono 23 razy 19

  To był skandal jak mógł wygrać gość który miał dwa nokdauny i był liczony tacy sędziowie nie powinni w ogóle brać udziału w tym sporcie

 • pytlarro

  Oceniono 21 razy 19

  Nie pierwszy i nie ostatni raz. A podobno to wrestling jest udawany

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX