Sport.pl

Komentator TVP po wygranej Szpilki: "Parodyści. Wydurnili się na oczach setek tysięcy widzów"

- To są parodyści, na Boga, niech oni wracają do Austrii i więcej tutaj nie przyjeżdżają - krzyczał jeden z komentatorów w TVP, który nie zgadzał się z decyzją sędziów. Bo ci uznali, że Artur Szpilka - choć dwukrotnie leżał na deskach - pokonał na punkty Siergieja Radczenkę.

- No chodź, chodź, i tak mi nic nie zrobisz - opuszczał ręce Sergiej Radczenko i zachęcał Artura Szpilkę do zadawania ciosów, ale ten nie za bardzo chciał podchodzić. To była szósta runda. Polak wcześniej był już dwukrotnie liczony - w trzeciej i czwartej rundzie. Dotrwał do końca starcia, przeboksował z Radczenką 10 rund, a potem przyszedł werdykt. Skandaliczny, bo Szpilka tę walkę wygrał - na punkty: 95-93, 94-94, 95-92.

Zobacz wideo Szpilka schudł 20 kilogramów.

Komentatorzy TVP po werdykcie walki Szpilka - Radczenko: "To jest po prostu skandal!"

- Panowie z Austrii wydurnili się na oczach setek tysięcy widzów. Artur Szpilka tej walki nie wygrał. Artur Szpilka pokazał wielkie serce do walki, ale panowie, którzy tę walkę punktowali... - zawiesił głos komentujący tę walkę Sebastian Szczęsny. 

A potem zaczął mówić Piotr Jagiełło, drugi ze współkomentatorów: - To są parodyści, na Boga, niech oni wracają do Austrii i więcej tutaj nie przyjeżdżają. Zawsze jestem uczciwy wobec widzów i dzisiaj tę uczciwość też zachowuję. To jest po prostu skandal - nie w biały dzień, ale w ciemną noc. I krzywda, którą arbitrzy z Austrii wyrządzili Arturowi Szpilce. Bo jak on obejrzy tę walkę jeszcze raz, doskonale będzie wiedział, że ją przegrał. A ci panowie są najnormalniej w świecie niepoważni.

- Rzeczywiście, Arturowi trzeba oddać charakter, serce, wolę walki, to że podjął wyzwanie. Natomiast werdykt sędziów delikatnie mówiąc jest absolutnie kontrowersyjny - dodał Szczęsny.

Więcej o:
Komentarze (13)
Komentator TVP po wygranej Szpilki: "Parodyści. Wydurnili się na oczach setek tysięcy widzów"
Zaloguj się
 • el.pistolero

  Oceniono 26 razy 24

  Brawo dla ludzi z TVP!

 • antirussia81

  Oceniono 20 razy 20

  "Niech oni wracają do Austrii"
  Zacznijmy od tego, kto ich tutaj ściągnął... Wasilewski za jednym zamachem przekroczył granice przyzwoitości, wstydu i powagi.

 • leafs2132

  Oceniono 19 razy 19

  Zawsze uwazalem ze to mafia I maja ludzi za idiotow

 • carrasius

  Oceniono 12 razy 12

  W sumie nie ma co się na Szpilkę obrażać. Robi w branży rozrywkowej i dzisiejszego wieczora znowu widzów rozerwał.

 • samuel0

  Oceniono 10 razy 10

  Sędziowie byli uczciwi! Uczciwie wzięli za wygraną pani Szpilkowej.🖕

 • gregorecny

  Oceniono 12 razy 10

  To zaprzecza tezie że TVP rzekomo przekupiło.

 • goetterdaemmerung_2015

  Oceniono 15 razy 3

  Wypidralać z taką rozrywką. Wykupione i opłacone sporto polo na wiochę za nasze pieniądze. Te 2 miliardy Dudzie staną w gardle jeszcze.

 • tete.a.tete

  Oceniono 4 razy 2

  Aj tam, aj tam, pewnie Szpilce te zwycięstwo się po prostu należało. A sędziowie, no wiecie. Ustawa kaga... (tfu, co ja piszę) walentynkowa, to wiedzą, że Polak musi wygrać.

 • pinturicchio

  Oceniono 1 raz 1

  Przede wszystkim najbardziej szkoda Pana Siergieja. To tak jakbym cały dzien był mega głodny, zamówił wieczorem pizze która i tak nie dotarła bo dostawca pomylił adresy a sąsiad ją "przygarnął" -.- Niech ich dwóch koronawirus przetrąci..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX