Artur Szpilka - Siergiej Radczenko. Gdzie i o której oglądać walkę? Transmisja TV, stream online

Artur Szpilka wraca na ring. Na sobotniej gali Knockout Boxing Night 10 w Łomży zmierzy się z Siergiejem Radczenką. - Motorycznie jestem koniem - mówi Artur Szpilka, który po 10 latach wraca też do kategorii juniorciężkiej.

Artur Szpilka (23-4, 16 KO) wraca do kategorii cruiser. Jego rywalem będzie Ukrainiec Siergiej Radczenko (7-5, 2 KO). Pięściarze spotkają się na jubileuszowej gali Knockout Boxing Night 10 w Łomży, oczywiście w walce wieczoru. Zanim jednak Szpilka i Radczenko wyjdą do ringu, kibice zobaczą osiem pojedynków.

Zobacz wideo Szpilka schudł 20 kilogramów.

Artur Szpilka wraca do kategorii cruiser po ponad dziesięciu latach, po niezbyt udanej przygodzie w wadze ciężkiej. - Niby Radczenko to niezbyt wymagający rywal, a z drugiej strony, nie można zbytnio sugerować się jego słabym bilansem walk. Ukrainiec jest dużo lepszym pięściarzem, niż pokazuje to jego rekord. Walczył z Adamem Balskim, Krzysztofem Głowackim i Michałem Cieślakiem. Właściwie tylko Cieślak go w pełni zdominował, ale też nie znokautował. To pokazuje, że Radczenko to twardy gość. I nawet jak upada, to wstaje i walczy dalej - uważa Kacper Bartosiak, komentator TVP Sport.

Artur Szpilka: Motorycznie jestem koniem

- Coś sobie postanowiłem i cel osiągnąłem. Zmieniłem nie tylko podejście do jedzenia, ale w ogóle do treningów. Oczywiście często chodziłem zły, bo chciałem zjeść coś konkretnego i nie mogłem, jednak dzięki temu byłem strasznie wyczulony na wszystko i to mi dawało naturalną energię - mówi Artur Szpilka, który przed walką porozmawiał z TVP. - Motorycznie teraz jestem koniem. Wcześniej miałem mocno zapuszczony organizm, wpływało to na mój trening i w konsekwencji na to, co prezentowałem między linami. Ale teraz czuję się kapitalnie, jestem zdrowy, szczęśliwy i to buduje moje ego - dodał Szpilka

Szpilka - Radczenko. Gdzie obejrzeć walkę?

Galę z udziałem Szpilki będzie można oglądać na żywo od godziny 20.05 w TVP Sport. Walkę z Radczenko zobaczymy także w TVP 1, gdzie transmisja rozpocznie się o 23.30. Stream online będzie dostępny na stronie sport.tvp.pl.

Szpilka - Radczenko, Knockout Boxing Night:

  • Walka wieczoru: Artur Szpilka - Siergiej Radczenko
  • Fiodor Czerkaszyn - Patrick Mendy
  • Paweł Stępień - Geard Ajetović
  • Przemysław Zyśk - Wasyl Kurasow
  • Kamil Bednarek - Iwan Muraszkin
  • Łukasz Różański - Eriks Kalasnikovs
  • Serhi Huk - Krzysztof Rogowski
  • Bartłomiej Szczęsny - Przemysław Binienda
Więcej o:
Copyright © Agora SA