Sport.pl

Obóz Wildera potwierdza! Domagają się kolejnej wielkiej walki

Wygląda na to, że pomimo jednostronnego bicia i zapowiedzi gratyfikacji finansowej w razie odstąpienia od swoich praw, poskromiony w sobotę Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) nie odpuści i będzie domagał się trzeciej walki z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO).

- Wygrana nad Kliczką smakowała lepiej niż teraz, bo wtedy zdobyłem tytuł po raz pierwszy. Zresztą wtedy Kliczko był faworytem w stosunku siedem do jednego, a w tym przypadku ludzie spodziewali się, że mogę pokonać Wildera. Dla bukmacherów był to pojedynek z rodzaju 50 na 50. Wilder był świetnym partnerem do tańca, ale jeśli nie zechce teraz rewanżu, wówczas kolejnym rywalem będzie Anthony Joshua - mówi nowy champion WBC, który jest gotów zapłacić Wilderowi, by ten trochę poczekał z rewanżem, dzięki czemu Fury mógłby skrzyżować rękawice z Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO) w pełnej unifikacji. Ale "Brązowy Bombardier" nie bierze raczej takiej opcji pod uwagę.

Zobacz wideo Miszkiń o walce Wilder vs Fury 2: To będzie ostrożniejszy pojedynek niż w 2018 roku

Będzie trzecia walka między Wilderem a Furym

- Klauzula nie została aktywowana, ale mogę potwierdzić, że Deontay wykorzysta ten zapis i stoczy trzecią walkę z Furym. On tego chce i to się wydarzy - mówi Shelly Finkel, menedżer Wildera.

Przypomnijmy, że wszystkie zyski z sobotniego rewanżu zostaną podzielone po równo, ale już w trzecim pojedynku, zgodnie z podpisaną wcześniej umową, Fury zagarnie 60% zysków, natomiast Wilder 40%. Amerykanin ma dokładnie 30 dni od momentu walki, czyli czas do 23 marca, by oficjalnie zgłosić się po rewanż z "Królem Cyganów". Taki pojedynek musiałby się odbyć do końca lipca. Ten zapis również był ujęty w kontrakcie na drugą walkę.

Przypomnijmy, że Fury wygrał z Wilderem w siódmej rundzie, mając go wcześniej na deskach w trzeciej oraz piątej odsłonie. Amerykanin poległ po dziesięciu skutecznych obronach pasa WBC.

Więcej o:
Komentarze (5)
Obóz Wildera potwierdza! Domagają się kolejnej wielkiej walki
Zaloguj się
 • dawacsiano

  Oceniono 11 razy 11

  Saturdej sandej ju gołin dałn

 • leming666

  Oceniono 8 razy 8

  Wilder chce w ramach ostatniej szansy jeszcze dorobić milionów dolarów i zostać kaleką? Śmieszny koleś.

 • mohamedalibaba

  Oceniono 2 razy 2

  €£$$$$ i nic więcej nie widać, ile może być tych rewanżów , ze sportowego pkt widzenia najpierw powinna odbyć się walka Fury Joshua, później ewentualnie rewanż , a dopiero później szanse na pas powinien dostać Wilder, choć i on w tym czasie powinien zawalczyć z jakimś innym pretendentem o możliwość walki o pasy że zwycięzcą Fury Joshua

 • sopoko-spoko

  0

  Strategicznie patrząc to Wilder powinien poczekać i zawalczyć z tym który będzie miał wszystkie pasy czyli z Furym lub Joshuą. Bardzie prawdopodobne moim zdaniem jest że byłaby to walka z Furym.

 • gall.anonim.pn

  0

  Swoją drogą dzięki temu że w jednym narożniku będzie "Król Cyfganów" (choć z niego żaden Cygan a "Irish traveller") a z drugiej murzyn to będzie można wreszcie pisać i relacjonować bez obaw o rasizm czy inne tego typu bzdury.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX