Sport.pl

Sędzia walki Fury - Wilder zabrał głos. "Zadałem mu pytanie. Zbierał zbyt duże lanie"

Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) obwinia drugiego trenera Marka Brelanda za rzucenie ręcznika na znak poddania w siódmej rundzie. Tymczasem sędzia ringowy Kenny Bayless otwarcie przyznaje, że za moment sam zastopowałby potyczkę z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO).

Pojedynek przerwano w setnej sekundzie siódmej rundy. Do tego czasu Wilder przegrywał wyraźnie na kartach sędziów i był już dwukrotnie liczony - w trzecim oraz piątym starciu. Przed siódmym sędzia ringowy powiedział do bombardiera z Alabamy "Pokaż mi coś", sugerując, że może zastopować walkę, jeśli Wilder dalej będzie tak obijany. Ostatecznie przerwał ją, ale po rzuceniu ręcznika przez Brelanda.

- Dlaczego to zrobiłeś - krzyczał wściekły Wilder zaraz po przerwaniu pojedynku do swojego narożnika. A kilkanaście minut po walce powiedział tak: - Dziś lepszy był Fury i to on wygrał, takie rzeczy się zdarzają. Chciałbym jednak, żeby narożnik dał mi więcej czasu i pozwolił dalej boksować. Jestem wojownikiem i tak też walczę. Nie szukam wymówek, wrócę silniejszy - stwierdził porozbijany Wilder.

Zobacz wideo >> Adam Kownacki czeka na walkę o pas

Wilder - Fury. "Byłem już bardzo blisko wkroczenia do akcji"

Sędzia ringowy Kenny Bayless, którego cytuje ''The Ring'', otwarcie przyznaje, że i tak sam za chwilę przerwałby pojedynek. - Martwiłem się o Wildera i pytałem, czy chce kontynuować pojedynek. Ale on jest wojownikiem i chciał dalej walczyć. Po szóstej rundzie podszedłem i zacząłem się mu przyglądać. Martwiłem się o jego stan, gdyż zbierał już zbyt duże lanie. Jeśli jego narożnik nie rzuciłby ręcznika i nie przerwałby walki, prawdopodobnie ja bym to zrobił. Byłem już bardzo blisko wkroczenia do akcji - przyznał Bayless.

Fury zdobył pas mistrzowski WBC wagi ciężkiej, a Wilder przegrał po raz pierwszy. Do tej pory w karierze na deskach leżał dwukrotnie. W sobotę liczony był kolejne dwa razy. A pewnie byłby trzy, gdyby Bayless w 7. rundzie nie przerwał pojedynku. Więcej o boksie przeczytasz na bokser.org.

Więcej o:
Komentarze (10)
Sędzia walki Fury - Wilder zabrał głos. "Zadałem mu pytanie. Zbierał zbyt duże lanie"
Zaloguj się
 • drvx

  Oceniono 10 razy 0

  Król boksu jest tylko jeden i jest nim Król Cyganów Fury.

 • piotrp32

  Oceniono 3 razy -1

  Król wagi ciężkiej jest tylko jeden Mike Tyson . Za jego czasów to były prawdziwe walki, a nie parodie walk jak obecnie. No może raz na 15 walk zdarzy się coś emocjonującego i pięknego. Gdyby tak (fikcyjnie) 30 letniego Tysona ustawić w ringu to ani Wilder ani Fury nie ustaliby na nogach do 4 rundy. Nie byłoby żadnych wątpliwości po walce ; płakania " po" - że "ja chciałem jeszcze walczyć" lub "czemu mi to zrobiliście?"

 • tempa-dzida2

  Oceniono 17 razy -3

  Przeczytałem, że:
  "Król boksu jest tylko jeden i jest nim Król Cyganów Fury".
  Myślę, że to prawda. Ale z drugiej strony, gdyby pan Kurski "wszedł do boksu" to mogło by się okazać, że królem boksu jest np ... Andrzej Duda.

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 12 razy -8

  Ojtam, krulik jest tylko jeden...i jest to nasz malutki mesjasz z żoliborza!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX