Trzecia walka Fury - Wilder? Stanowcze słowa nowego mistrza świata!

- Jestem pewien, że będzie chciał walczyć po raz trzeci - mówi Tyson Fury (30-0-1, 21 KO), który w niedzielę nad ranem rozbił Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO) w walce o mistrzostwo świata WBC.

Rozbity przez genialnego Tysona Fury'ego, były już mistrz WBC wagi ciężkiej, Deontay Wilder został po walce odwieziony do szpitala. Według relacji brytyjskich mediów Amerykanin był zamroczony, miał poważnie poranioną twarz i doznał kontuzji ucha, które miał zszywane już w szatni. Czy będzie chciał teraz trzeciego pojedynku?

Tyson Fury nie chce trzeciej walki z Deontayem Wilderem!

- Wilder będzie potrzebował czasu, by pozbierać się po tej walce. Jestem pewien, że skorzysta z opcji trzeciej walki, ponieważ jest puncherem z dynamitem w pięściach. Jestem przekonany, że spotkamy się ponownie. Ale bez względu na to ktokolwiek będzie następny, zostanie potraktowany tak samo jak Wilder - powiedział ''Król Cyganów''. I dodał: - Nie sądzę, by ktokolwiek chciał zobaczyć tę walkę, ta została rozstrzygnięta w zdecydowany sposób, ale zobaczymy, czy Wilder skorzysta ze swojej opcji.

Przypomnijmy, że w kontrakcie na drugą walkę Fury'ego z Wilderem znalazł się zapis, który mówi, że przegrany ma 30 dni na zdecydowanie się, czy chce rewanżu. Jeżeli go zażąda, zwycięzca musi to zaakceptować.

Zobacz wideo Kownacki: Mój amerykański sen spełni się, gdy zdobędę mistrzostwo świata

Eddie Hearn: W tym roku musi dojść do walki Fury - Joshua

- Nie ma potrzeby, by organizować trzecią walkę Fury'ego z Wilderem, zróbmy w lecie walkę Fury'ego z Anthonym Joshuą o tytuł niekwestionowanego czempiona - stwierdził Eddie Hearn, a więc promotor Joshuy, który jest właścicielem pasów IBF, WBA i WBO. - Do tej walki dojdzie w tym roku, to musi się wydarzyć - dodał szef grupy Matchroom. 

Czy walka Fury - Joshua w tym roku jest realna? Przypomnijmy, że w czerwcu Joshuę czeka walka z obowiązkowym pretendentem IBF, Kubratem Pulewem, a w kolejce do starcia z nim czeka jeszcze obowiązkowy pretendent WBO, Aleksander Usyk. Wydaje się zatem, że jeśli Joshua zachowa tytuł, do pojedynku z Furym dojdzie raczej w przyszłym roku, choć oczywiście w tym biznesie nie należy wykluczać niemal niczego. Więcej o boksie przeczytasz na bokser.org.

Więcej o: