Zachwyty po występie Tysona Fury'ego. "Rozwiązał zagadkę. Przejdzie do legendy boksu"

Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) znów zaskoczył i zachwycił, nie dając najmniejszych szans Deontayowi Wilderowi (42-1-1, 41 KO). Teraz zbiera zasłużone gratulacje.

Takiego przebiegu walki o mistrzostwo świata nikt się nie spodziewał. Deontay Wilder dwa razy leżał na deskach, a Tyson Fury atakował z coraz większą furią. W siódmej rundzie obóz Wildera rzucił ręcznik, a sędzia przerwał pojedynek i w taki sposób to "Król Cyganów" został nowym mistrzem świata. I teraz zbiera zasłużone gratulacje.

"Dobra robota Tyson. Gratulacje i mam nadzieję, że razem zawalczymy" - napisał Dillian Whyte, pretendent do pasa WBC. "Wow, niesamowite. Dobra robota również trenerów, którzy obrali świetny plan taktyczny" - to z kolei Eddie Hearn, promotor Anthony'ego Joshuy.

"Nikt mi teraz nie powie, że Tyson nie jest jednym z najlepszych pięściarzy wszech czasów w wadze ciężkiej. To zdecydowanie najwspanialsza historia w historii boksu" - powiedział Ben Davison, były już trener Fury'ego, który pomógł mu wrócić do formy i poprowadził go w pięciu poprzednich pojedynkach, w tym w pierwszej walce z Wilderem, zakończonej kontrowersyjnym remisem.

Wilder - Fury. "Niesamowity występ, który przejdzie do legendy boksu"

"Druzgocące zwycięstwo i wielka forma. Gratulacje" - napisał Daniel Dubois, a więc jeden z najciekawszych prospektów wagi ciężkiej. "Niesamowity występ, który przejdzie do legendy boksu" - twierdzi Dave Coldwell, znany brytyjski trener. "Prawdziwy mistrz" - napisał Joseph Parker, dawny champion WBO wagi ciężkiej, a poza ringiem kumpel Fury'ego.

"Zwyciężył po prostu lepszy pięściarz. Dobra robota Tyson. Jestem dumny z tego co osiągnąłeś w ostatnich kilku latach. Nigdy nikogo nie unikał i do tego jeździ do paszczy lwa. Gratulacje, jesteś szefem" - napisał Frank Bruno, mistrz WBC wagi ciężkiej z połowy lat 90.

"Przecież od początku mówiłem wam, jaka będzie taktyka i jak to się skończy. Na drugi raz mnie słuchajcie. Tyson zrobił wszystko to, co wcześniej zapowiedział. Wyrazy uznania również dla sztabu szkoleniowego" - napisał Bob Arum, szef grupy Top Rank i jeden z dwóch promotorów Fury'ego.

"Gratulacje dla Tysona za wielkie zwycięstwo. Po raz kolejny pokazałeś, że jesteś wielki. Wilder, głowa do góry i wyciągnij wnioski z tej porażki. Najlepsi wojownicy rozwiązują takie zagadki. Tej nocy Fury rozwiązał zagadkę w osobie Wildera, zmuszając go do walki cofając się, opartego o liny, gdzie nie jest już tak wybuchowy" - to z kolei słowa Lennox Lewisa, byłego zunifikowanego mistrza wszechwag.

Więcej o boksie i walce Wilder - Fury przeczytasz na bokser.org.

Zobacz wideo Adam Kownacki: Mój amerykański sen spełni się, gdy zdobędę mistrzostwo świata
Więcej o: