Są karty punktowe walki Tyson Fury - Deontay Wilder! Deklasacja

Tyson Fury zdeklasował Deontaya Wildera i został nowym mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WBC! Po ich pojedynku opublikowano karty punktowe - w pojedynku zdecydowanie prowadził Fury.

Takiego przebiegu walki nikt się nie spodziewał. Deontay Wilder dwa razy leżał na deskach, a Tyson Fury atakował z coraz większą furią. W siódmej rundzie obóz Wildera rzucił ręcznik, a sędzia przerwał pojedynek i w taki sposób to "Król Cyganów" został nowym mistrzem świata.

Zobacz wideo Saleta: Szpilka w cruiser może być potworem

Z kart punktowych wynika, że sędziowie byli przekonani o ogromnej przewadze Fury'ego. Po 6. rundzie punktowali oni 59:52, 58:53 i 59:52 na korzyść Fury'ego! Według sędziów Brytyjczyk był lepszy w każdej rundzie i jedynie Glenn Feldman uznał, że Wilder wygrał choć jedną rundę (druga).

Tak wyglądały karty punktowe walki Fury - Wilder:

Deontay Wilder wściekły krzyczał: "Dlaczego to zrobiłeś? Zabrakło mi czasu"

- Dlaczego to zrobiłeś - krzyczał wściekły Wilder zaraz po przerwaniu pojedynku do swojego narożnika. A kilkanaście minut po walce powiedział tak: - Dziś lepszy był Fury i to on wygrał, takie rzeczy się zdarzają. Chciałbym jednak, żeby narożnik dał mi więcej czasu i pozwolił dalej boksować. Jestem wojownikiem i tak też walczę. Nie szukam wymówek, wrócę silniejszy - stwierdził porozbijany Wilder.

Więcej o: