Brutalny nokaut. Wszystko przez nieudolnego sędziego [WIDEO]

Wasiru Mohammed (12-0, 11 KO) w widowiskowy sposób wygrał walkę o mistrzostwo kategorii junior piórkowej. Bokser z Ghany znokautował Johna Amazu. Nokaut wywołał jednak wiele kontrowersji, ponieważ Mohammed kilkukrotnie uderzył Amazu po tym, jak ten stracił przytomność po jednym z ciosów.

Była 4. runda walki o pas wagi junior piórkowej, zorganizowanej w Bukom Boxing Arena w Akrze. Wasiru Mohammed mocno ruszył na Johna Amazu, któremu zadał kilka potężnych ciosów. Po jednym z nich Amazu osunął się na liny i zaczął tracić przytomność.

Mohammed, podobnie jak sędzia pojedynku, nic sobie jednak z tego nie zrobił i dalej okładał swojego rywala, mimo że ten w pewnym momencie stracił przytomność. Ostatecznie arbiter rozdzielił zawodników, przerywając walkę i ogłaszając 12. zwycięstwo w karierze Mohammeda. Zanim je jednak ogłosił oficjalnie, błyskawicznie podbiegł do Amazu, któremu zaczął udzielać pomocy.

Nagranie decydujących sekund walki obiegło już cały świat i wzbudziło wiele kontrowersji dotyczących tak późnego momentu przerwania pojedynku przez sędziego, który przeciąganiem przerwania walki ryzykował zdrowie jednego z zawodników.

Cieślak: Na każdym kroku coś się działo. Nie wiedziałem, że tyle czasu szukano pieniędzy