Promotor Cieślaka chce natychmiastowego rewanżu. Gala może odbyć się w Polsce!

Andrzej Wasilewski, promotor Michała Cieślaka (19-1, 13 KO), chce zorganizować rewanż Polaka z Ilungą Makabu (27-2, 24 KO). Gala miałaby się odbyć w Radomiu.

Kongijczyk pokonał w piątek Polaka w Kinszasie w starciu o wakujący pas mistrza świata WBC wagi cruiser, ale promotor Andrzej Wasilewski twierdzi, że powalczy o drugą walkę w Polsce.

- Spróbuję powalczyć o natychmiastowy rewanż i zrobimy wszystko, co możemy, żeby był w Radomiu, na otwarcie nowej hali! Coś może być lepszego?! Inna impreza sportowa? Mała gala boksu czy koncert muzyczny? Czy walka o wszystko, ale teraz w Polsce?! Ja jestem za, to moje marzenie...!!! A Wasze? - stwierdził w mediach społecznościowych Wasilewski, promotor Cieślaka.

"Gdyby nie więzienie może Szpilka miałby ze 2-3 pasy w cruiser" [WIDEO]

Zobacz wideo

Przypomnijmy, że piątkowa walka owiana była dużymi kontrowersjami, m.in. skracano i wydłużano czas rund, co - nie tylko w walce mistrzowskiej - stanowi bardzo poważną podstawę do apelacji. Wasilewski wielokrotnie pokazał, że jest mistrzem bokserskiej dyplomacji, a dobre kontakty polskiego promotora z federacją WBC nie są tajemnicą. I choć organizacja rewanżowej walki w Polsce to bardzo trudne przedsięwzięcie, nie wydaje się ono czymś poza zasięgiem.

Więcej o boksie przeczytasz na portalu bokser.org.

Więcej o: