Hitowe starcie Anthony'ego Joshuy może odbyć się na stadionie Arsenalu

Obozy Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO) i Kubrata Pulewa (28-1, 14 KO) są już bliskie porozumienia, dlatego obozy obu pięściarzy poprosiły władze federacji IBF o dodatkowy czas na negocjacje, by uniknąć przetargu. Pojedynek może się odbyć na piłkarskim obiekcie Emirates Stadium, gdzie na co dzień grają zawodnicy Arsenalu.

- Zrobiliśmy duży progres w naszych negocjacjach i jesteśmy blisko umowy - mówi Eddie Hearn, promotor Anthony'ego Joshuy. Strony miały pierwotnie czas do 11 stycznia, teraz do 31 stycznia. Szefowie grupy Matchroom i Top Rank poprosili jednak o przełożenie ostatecznego terminu na 14 lutego. Do tego momentu kontrakty mają już być podpisane.

Artur Szpilka zmieni kategorię wagową? Saleta: Może być potworem

Zobacz wideo

Gdyby doszło do przetargu, pieniądze ze zwycięskiej oferty zostałyby podzielone w stosunku 65 do 35 na korzyść Anglika.

Stadion Arsenalu ugości pięściarzy?

Nie wiadomo jeszcze, gdzie mógłby się odbyć pojedynek Brytyjczyka z Bułgarem. Podobno wiele krajów zgłasza się do organizatorów. Ale pojawił się nowy kandydat do przyjęcia bokserów oraz kibiców - piłkarski obiekt Emirates Stadium, na którym grają zawodnicy Arsenalu.

Joshua w grudniu pewnie wypunktował Andy'ego Ruiza Jr (33-2, 22 KO) i odzyskał pasy IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej. Pulew o mistrzowskie pasy w karierze walczył tylko raz - 2014 roku, kiedy przegrał przed czasem z Władimirem Kliczką. Więcej o boksie na bokser.org.

Więcej o: