Sport.pl

Polski bokser zawalczy o pas WBC w miejscu, gdzie mistrzem został Muhammad Ali

Zaledwie kilka dni pozostało do starcia Michała Cieślaka z Ilungą Makabu, którego stawką będzie wakujący pas WBC wagi cruiser. Walka zostanie przeprowadzona 31 stycznia w Kinszasie, czyli miejscu szczególnym dla historii boksu. Miejscu, gdzie pierwszy tytuł mistrzowski zdobył legendarny Muhammad Ali.

Kinszasa to szczególne miejsce w historii boksu. Właśnie tam 30 października 1974 roku doszło do pojedynku, który zmienił losy tej dyscypliny. Urzędujący wówczas mistrz świata, George Foreman, zmierzył się z pretendentem Muhammadem Alim. Alim, który wygrał walkę przez nokaut w ósmej rundzie, a w następnych latach dziesięć razy udanie bronił mistrzowskiego pasa.

"Gdyby nie więzienie może Szpilka miałby ze 2-3 pasy w cruiser"

Zobacz wideo

Polski bokser zawalczy o pas WBC w miejscu, gdzie mistrzem został Muhammad Ali

Teraz stolica Demokratycznej Republiki Konga może stać się również bardzo ważnym miejscem w historii polskiego boksu. 31 stycznia właśnie tam Michał Cieślak walczyć będzie o wakujący pas wagi cruiser. Rywalem Polaka (19-0, 13 KO) będzie Ilunga Makabu (26-2, 24 KO).

Walka odbędzie się na jednym ze stadionów, ale nie wiadomo dokładnie, ile osób będzie ją oglądać na żywo. Jak napisał portal bokser.org: Dopiero w zeszłym tygodniu federacja WBC ostatecznie potwierdziła pojedynek. Prezydent WBC, Mauricio Sulaiman pogodził interesy menadżera Makabu, Tarika Saadiego i promotora Dona Kinga, który próbował zablokować walkę, gdyż twierdził, że negocjacje prowadzono za jego plecami, a kontrakt promotorski Makabu wciąż obowiązuje.

Więcej o:
Komentarze (11)
Polski bokser zawalczy o pas WBC w miejscu, gdzie mistrzem został Muhammad Ali
Zaloguj się
 • robercik50

  Oceniono 2 razy 2

  Swój pierwszy tytuł Ali zdobył w walce z Sonny Listonem, bodajże w 1965 roku, w USA.

 • qqracza

  Oceniono 1 raz 1

  Ale czy aby na pewno będzie siusiał w tym samym pisuarze co Ali? Bo to bardzo ważne w kontekście tego artykułu.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 1 raz 1

  ''Polski bokser zawalczy o pas WBC w miejscu, gdzie mistrzem został Muhammad Ali''
  A jak skorzysta z kibla, to w miejscu, gdzie srał Muhammad Ali.

  Zaiste, cudowne ci to - przez gó... ad astra.

 • rulz007

  Oceniono 1 raz 1

  czas się skończył bigosie..

 • kulpa

  0

  A cyfrowy Polsat dla swoich abonentów i nie tylko przeprowadzi transmisje w płatnym systemie ppv 40 złotych za trzy walki bokserskie chyba w cyfrowym polsacie ktoś się z kimś na rozum zamienił ja jestem abonentem cyfrowego Polsatu i mówię nie dziękuję nie zamierzam oglądać i płacić za tą transmisje.

 • kulpa

  0

  Walka walką a nadal nic w sprawie transmisji Polsat sport niby ma to wydarzenie transmitować i cisza pewnie kombinują czy czasem w ppv nie zrobić transmisji.

 • bigosmiszcz

  Oceniono 4 razy -2

  Musi wygrać przed czasem !!!

  Wierny kibic zwycięzców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX