Oficjalnie! Jest termin powrotu Adama Kownackiego do ringu. Z kim będzie walczył?

Potwierdziło się to, o czym pisano w połowie grudnia. Adam Kownacki (20-0, 15 KO) powróci do akcji 7 marca podczas gali z cyklu PBC w dobrze sobie znanej hali Barclays Center na Brooklynie.

Jeszcze niedawno spekulowano, że nasz polonijny wojownik mógłby powrócić do ringu już 22 lutego na gali rewanżowej Wilder vs Fury II. Teraz potwierdzono, że Adam Kownacki "pociągnie" swoją osobą sprzedaż biletów na Brooklynie. Nic w tym dziwnego, bo już ostatnio dostał po raz pierwszy w karierze walkę wieczoru. I wykorzystał swoją szansę. Jego wojnę z Chrisem Arreolą (38-6-1, 33 KO) na żywo śledziło średnio 1 milion 727 tysięcy kibiców. W szczytowym momencie liczba ta wzrosła do 1,769,000. Obaj zawodnicy pobili dwa rekordy wagi ciężkiej. Wyprowadzili najwięcej ciosów w historii walk wagi ciężkiej - aż 2172. Trafili też najwięcej ciosów w historii - 667.

Zobacz wideo

Na ten moment nie wiadomo jeszcze konkretnie, kto stanie naprzeciw Kownackiego, ale z Alem Haymonem współpracuje tylu ciekawych bokserów wagi ciężkiej, że wkrótce powinniśmy dostać już więcej szczegółów. Polak jest już bardzo wysoko w światowych rankingach wagi ciężkiej - odpowiednio WBO #3, IBF #2, WBC #8 i WBA #3. Więcej o boksie przeczytasz na bokser.org

Więcej o: