Oficjalnie! Znamy datę rewanżowego starcia Deontaya Wildera z Tysonem Furym!

Wielka walka, o której piszemy od wielu miesięcy, dziś została oficjalnie ogłoszona. Mowa o rewanżowym pojedynku mistrza świata WBC wagi ciężkiej, Deontaya Wildera (42-0-1, 41 KO) z Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO). Do tej kapitalnie się zapowiadającej konfrontacji dojdzie 22 lutego w MGM Grand w Las Vegas.

Pojedynek będzie transmitowany w systemie PPV przez stacje FOX Sports i ESPN+, których negocjacje w sprawie zawartego ostatecznie sojuszu były podobno jedynym powodem, dla którego walkę oficjalnie ogłoszono dopiero teraz. Reszta szczegółów jest już bowiem - przynajmniej według doniesień zza Oceanu - dawno dopięta. Wkrótce ruszy machina promocyjna i będziemy otrzymywać coraz więcej informacji, mówi się, że bez względu na wynik rewanżu dojdzie do trzeciego starcia.

Saleta: Artur Szpilka w wadze cruiser może być potworem:

Zobacz wideo

Przypomnijmy, że pierwszy pojedynek Wilder vs Fury, do którego doszło w grudniu zeszłego roku, zakończył się kontrowersyjnym remisem. Fury wyraźnie górował wówczas w większości rund, ale Wilder posłał ''Króla Cyganów'' dwukrotnie na deski - w tym w dramatycznej, dwunastej rundzie, gdy Fury wydawał się znokautowany, ale zdołał powstać i ruszył nawet na Wildera w ostatniej minucie walki. Więcej o boksie przeczytasz na bokser.org

Więcej o: