Artur Szpilka w nowej roli! Pomaga koledze w walce o pas mistrza świata

Artur Szpilka pomaga Michałowi Cieślakowi w przygotowaniach do walki o pas WBC. Cieślak o mistrzowski pas zawalczy w przyszłym roku.

Artur Szpilka został sparingpartnerem Michała Cieślaka, którzy 18 stycznia zmierzy się z Llungą Makabu w walce o pas mistrza świata kategorii junior ciężkiej. Walka Cieślak - Makabu odbędzie się w Demokratycznej Republice Konga.

Saleta: Szpilka w cruiser może być potworem

Zobacz wideo

O tym, że Szpilka będzie pomagał Cieślakowi poinformował promotor tego drugiego Tomasz Babiloński. Wstawił do mediów społecznościowych nagranie z przygotowań. 

Szpilka trenuje z Cieślakiem

Szpilka także wrzucił do internetu wspólne zdjęcie z Cieślakiem. 

Szpilka ma stoczyć najbliższą walkę na wiosnę (luty/marzec). Ostatnio zrzucił aż sześć kg, dzięki czemu zszedł do kategorii junior ciężkiej.  

Kilka dni temu Szpilka pochwalił się swoją nową sylwetką. Przy okazji wbił szpilę tym, którzy w niego nie wierzyli. - Już widzę te wszystkie miny, co mówili nie da rady bla bla bla" - napisał na Instagramie pięściarz.  - Chcę wracać, jak najszybciej się da.Trzeba zrobić jedną, dwie walki i mam nadzieję, że trzecia będzie już o mistrzostwo świata. W tej wadze jeszcze nie jestem tak dobrze zorientowany, ale chcę wziąć to, co mi się należy - dodał w rozmowie z ringpolska.pl