Sport.pl

Oficjalnie: Niepokonany polski pięściarz zawalczy o mistrzostwo świata! Czeka go trudne zadanie

Michał Cieślak (19-0, 13 KO) zawalczy o mistrzostwo świata wagi junior ciężkiej federacji WBC. Pojedynek odbędzie się już 18 stycznia w Kinszasie, gdzie rywalem niepokonanego Polaka będzie Ilungu Makabu (26-2, 24 KO).

Michał Cieślak to jeden z najzdolniejszych polskich pięściarzy. Urodzony w 1989 roku Radomianin stoczył do tej pory 20 walk, z czego wygrał 19. Jedna - z grudnia 2016 roku przeciwko Nikodemowi Jeżewskiemu - została uznana za nieodbytą. U Cieślaka w organizmie wykryto niedozwolone środki. - To moja głupota. Nie sprawdziłem, że te środki znajdują się na liście środków zakazanych. Jestem gotowy ponieść konsekwencje. Wszystko stanęło pod znakiem zapytania. Na pewno będę w treningu, ale biorę wszystkie opcje pod uwagę. Czekam na wymiar kary - tłumaczył wtedy Polsatowi Cieślak. Od tego czasu wygrał pięć walk, pokonując m.in: Youri'ego Kalengę (25-6) czy Olanrewaju Durodolę (32-7).

Saleta: Szpilka w cruiser może być potworem [WIDEO]

Zobacz wideo

Teraz zmierzy się z Ilungą Makabu (26-2). Obywatel Demokratycznej Republiki Konga ostatni raz przegrał w 2016 roku, gdy pokonał go Tony Bellew. Od tego czasu 32-latek wygrał siedem walk z rzędu.

Walka w Kinszasie odbędzie się 18 stycznia 2020 roku, dlatego Cieślak zrezygnował z udziału w wydarzeniu zaplanowanym na 20 grudnia w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie walką wieczoru miała być jego walka z Nuri Seferim (40-9, 22 KO).

Cieślak to obok Krzysztofa Włodarczyka i Krzysztofa Głowackiego najlepszy polski pięściarz wagi junior ciężkiej. W tej dywizji namieszać zamierza także Artur Szpilka, który definitywnie zrezygnował z bicia się w wadze ciężkiej.

Więcej o:
Komentarze (9)
Oficjalnie: Niepokonany polski pięściarz zawalczy o mistrzostwo świata! Czeka go trudne zadanie
Zaloguj się
 • basalykk

  Oceniono 4 razy 2

  Czy szminka to PE.dryl?

 • popis.pasozyty

  Oceniono 4 razy 2

  Makumba, Makumba, Makumba ska
  Polska - Afryka, Afryka - Polska

 • sobieryba

  Oceniono 2 razy 2

  większym wyzwaniem może być.. powrót z Kinszasy...

 • alderamin

  Oceniono 3 razy 1

  nieszprycowany koksem po uszy kmiotek.

 • bigosmiszcz

  Oceniono 2 razy 0

  WAŁKA się skończyła.

 • janek60

  0

  No i powodzenia, jest jedno ale , -napewno gotowy czy kasa

 • duckoff

  Oceniono 4 razy 0

  Czekam aż naklepie Szpilce :)

 • pogromcalewakow

  Oceniono 6 razy 0

  Znowu jakiś dyletant wziął się za pisanie newsów. Naprawdę nie macie tam ludzi kompetentnych do pisania o boksie? Jaka waga półciężka? Cieślak jest czołowym pięściarzem kategorii junior ciężkiej podobnie zresztą jak Głowacki i Diablo. Walka z Jeżewskim została uznana za nieodbytą, a środki niedozwolone wykryto u obu pięściarzy. Niesamowita amatorszczyzna...

 • byann

  Oceniono 5 razy -1

  Niemożliwe. Biorą tylko Ruskie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX