Wiemy ile Mariusz Wach zarobił za walkę z Whytem! "Wiking" może wrócić do ringu już wiosną

- Za walkę z Whyte'em, Wach otrzyma około 100 tysięcy złotych - wyjawił Andrzej Kostyra, dziennikarz "Super Expressu". Na gali w Arabii Saudyjskiej "Wiking" zaprezentował się nieźle, choć ostatecznie przegrał z Brytyjczykiem na punkty. Kostyra zdradził też, że 39-letni pięściarz otrzymał już dwie propozycje kolejnych głośnych walk.

W sobotę Andy Ruiz Jr stracił pasy IBF, WBA, WBO na rzecz Anthony'ego Joshuy. W Arabii Saudyjskiej doszło też do pojedynku Mariusza Wacha (35-6, 19 KO) z Dillianem Whyte'em (27-1, 18 KO). "Wiking" zaprezentował się nieźle, jednak ostatecznie przegrał z Brytyjczykiem na punkty. Sędziowie punktowali 98:93 i dwukrotnie 97:93.

Tomasz Adamek w 'Wilkowicz Sam na Sam': 'Tata wziął mnie na ręce i powiedział: Hanka, to będzie bokser. Dwa lata później tata zginął. Ja jako 12-latek zacząłem boksować'

Zobacz wideo

Mariusz Wach zarobi za walkę z Dilianem Whyte'em 100 tysięcy złotych

Za udział w gali w Arabii Saudyjskiej obóz Wacha zainkasował około 300 tysięcy złotych. Jak zdradził Andrzej Kostyra, dziennikarz "Super Expressu", do kieszeni pięściarza trafi zaledwie 1/3 tej kwoty. "Wach zarobi za walkę w Ad-Dirijji około 100 tysięcy złotych, może nieco więcej. Taką informację otrzymałem z obozu Wacha. 300 tysięcy złotych trzeba przecież podzielić na wiele osób. Coś zgarnie promotor, coś menedżer. Sam Piotr Wilczewski [trener Wacha - red.] otrzyma 10 procent ze wspomnianej sumy. Do tego dochodzą jeszcze podatki" - stwierdził Kostyra. 

Kostyra wyjawił też, że w trakcie pobytu w Arabii Saudyjskiej do obozu "Wikinga" wpłynęły propozycje dwóch kolejnych hitowych walk. "Mogę to już teraz zdradzić. Za swoją ambitną postawę w pojedynku z Whyte'em Wach otrzymał dwie oferty pojedynków. I to z zawodnikami z absolutnej czołówki. Nie mogę mówić o nazwiskach, ale to będą duże walki, na które zresztą Wach zasłużył" - powiedział dziennikarz "Super Expressu". 

 
Więcej o: