Ojciec Andy'ego Ruiza wściekły na zachowanie swojego syna! "Mówiłem mu, że tak będzie"

Andy Ruiz Jr (33-2, 22 KO) nie był w stanie nadążyć w sobotę za Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO) i bez wielkiego oporu "oddał" Brytyjczykowi pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej. Nie jest żadną tajemnicą, że Meksykanin przed rewanżem z Joshuą nie trenował ciężko, a frustracji z powodu zachowania syna nie ukrywa Andy Ruiz Sr, ojciec byłego już mistrza.

Andy Ruiz Jr. - Anthony Joshua. Na ten pojedynek czekał cały świat, nie tylko ten bokserski. I się trochę rozczarował, bo nie było w tym starciu zbyt wiele boksu, który mógł się podobać. Było za to mnóstwo taktyki. Ze strony Anthony'ego Joshuy, który przeboksował starcie Andym Ruizem Jr na pełnym dystansie (12 rund) i odzyskał mistrzowskie pasy (IBF, WBA, WBO), wygrywając walkę wysoko na punkty (118:110, 118:110, 119:109)

Andy Ruiz Jr (33-2, 22 KO) nie był w stanie nadążyć w sobotę za Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO) i bez wielkiego oporu "oddał" Brytyjczykowi pasy. - Miał nadwagę, to był problem. Mówiłem mu już miesiąc temu, że z taką wagą nie będzie miał w ringu sił, by cokolwiek zrobić. On myślał, że będzie dobrze. To było zbyt dużo dla jego ciała. Ważył jakieś 290 funtów. Nie było mowy, żeby zrobił coś dobrego z taką wagą. Dostał lekcję i wróci - mówił ojciec pięściarza.

Saleta: Szpilka w cruiser może być potworem

Zobacz wideo

- On nikogo nie słuchał ze względu na sławę. Mówiłem mu, że musi schudnąć. Jeździł Rolls Royce'em, spędzał czas z przyjaciółmi, urządzał przyjęcia i nie słuchał swojego teamu. To był najgorszy obóz, jaki mógł zrobić. Joshua to dobry bokser i świetny gość. Zasłużył, by wygrać, ale Andy nie postępował właściwie - dodał Ruiz Sr. Więcej o boksie znajdziesz na bokser.org.