Anthony Joshua ma plan na kolejną walkę! Chce starcia na stadionie Tottenhamu. Znamy rywala

- 180 dni? Nie mam z tym problemu. Chodź kolego, zatańczymy - powiedział zrelaksowany Anthony Joshua, kiedy na konferencji prasowej po wielkim rewanżu w Arabii Saudyjskiej, zapytano go o następną walkę, którą miałby stoczyć z Aleksandrem Usykiem. Teraz wiele wskazuje jednak na to, że rywalem Brytyjczyka będzie Kubrat Pulew. Walka może odbyć się na stadionie Tottenhamu w Londynie, gdzie obejrzeć będzie ją mogło nawet 60 tys. kibiców.

Andy Ruiz Jr. - Anthony Joshua. Na ten pojedynek czekał cały świat, nie tylko ten bokserski. I się trochę rozczarował, bo nie było w tym starciu zbyt wiele boksu, który mógł się podobać. Było za to mnóstwo taktyki. Ze strony Anthony'ego Joshuy, który przeboksował starcie Andym Ruizem Jr na pełnym dystansie (12 rund) i odzyskał mistrzowskie pasy (IBF, WBA, WBO), wygrywając walkę wysoko na punkty (118:110, 118:110, 119:109).

Saleta: Szpilka w cruiser może być potworem

Zobacz wideo

Anthony Joshua ma plan na kolejną walkę! Chce starcia na stadionie Tottenhamu. Znamy rywala

Joshua był zdeterminowany do odzyskania swoich pasów, dlatego diametralnie zmienił taktykę i zachowanie na ringu. Można się jednak spodziewać, że w kolejnej walce znów zaprezentuje żywiołowy styl, do którego przyzwyczaił kibiców. Możliwe, że na tę kolejną walkę wcale nie trzeba będzie długo czekać. Już na konferencji prasowej po walce z Ruizem Joshua przyznał, że za 6 miesięcy może zmierzyć się z Aleksandrem Usykiem. Teraz wiele wskazuje jednak na to, że Brytyjczyk w marcu będzie walczył z Kubratem Pulewem, pretendentem do walki o pas IBF.

Dziennikarze "The Sun" twierdzą, że Joshua wraz ze swoim promotorem, Eddiem Hearnem, chcą zorganizować walkę na stadionie Tottenhamu w Londynie, tym razem unikając egzotycznego miejsca (walka z Ruizem odbyła się w Arabii Saudyjskiej). Gdyby walka rzeczywiście została zorganizowana na stadionie "Kogutów", mogłoby ją obejrzeć nawet 60 tys. kibiców. 

Więcej o: