Szokująca prognoza przed walką Joshua - Ruiz. "Modlimy się o jego zdrowie"

Były mistrz świata Chris Eubank przed sobotnią walką Anthony Joshua - Andy Ruiz Jr II kreśli bardzo czarną wizję tego pojedynku. Według Eubanka starcie o pasy IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej w Arabii Saudyjskiej może skończyć się tragicznie dla pobitego przed czasem w pierwszej konfrontacji Joshuy.

Pół roku temu na gali w Nowym Jorku Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO) niespodziewanie posłał na deski Anthony'ego Joshuę (22-1, 21 KO) i wywalczył pasy mistrzowskie IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej. W sobotę dojdzie do długo wyczekiwanego rewanżu - Anthony Joshua jest bardzo poważnie zagrożony. Szanse, że dozna kontuzji, która będzie dla niego ciężarem do końca życia, wynoszą według mnie 70 proc. - uważa przed sobotnim starciem Chris Eubank, były mistrz świata wagi średniej, jeden z najlepszych brytyjskich czempionów w historii.

- Kontuzja Joshuy jest bardzo realna, modlimy się o jego zdrowie. Żałuję, że ludzie nie mogą zrozumieć mojej intuicji. To może teraz brzmieć absurdalnie, ale po walce może niestety nabrać sensu. Moim zdaniem gotowy do błyskawicznej akcji personel medyczny wyposażony w maskę resuscytacyjną jest absolutnie podstawową rzeczą w tym starciu - dodał ekscentryczny gwiazdor.

Mamed Khalidov w sobotę znowu zawalczy w klatce! "Wróciłem, żeby wygrać"

Zobacz wideo

Joshua - Ruiz. "Moja prognoza jest brutalna, ale boks to nie szachy"

Joshua i Ruiz powinni pojawić się w ringu w sobotę około godz. 21:35 (czasu polskiego). - Ci, którzy organizują pojedynek, zarabiają ogromne pieniądze kosztem zawodnika. Ich obowiązkiem powinno być dbanie o jego bezpieczeństwo. Jeżeli mówi się o uczciwości i wiarygodności, trzeba być bardzo ostrożnym w swoich czynach. Joshua był bardzo szybko prowadzony w słabej erze wagi ciężkiej, ale teraz jest w miejscu, gdzie został narażony na walki z prawdziwymi gladiatorami, takimi jak Andy Ruiz. Moja prognoza jest brutalna, ale boks to nie szachy. Konsekwencją boksu może być prawdziwa katastrofa - powtórzył Eubank.

Joshua nosił mistrzowskie pasy w latach 2016-2019. W sobotę stanie przed szansą, by zrewanżować się Ruizowi. Do ponownego starcia dojdzie w Arabii Saudyjskiej. Pięściarze skrzyżują rękawice w wybudowanej na zamówienie Diriyah Arena, mogącej pomieścić 15 tysięcy fanów. Zawalczy tam również Mariusz Wach (35-5, 19 KO), który zmierzy się innym Brytyjczykiem - Dillianem Whytem (26-1, 18 KO). Relacja z gali na Sport.pl, a więcej o boksie na bokser.org.

Więcej o: