Anthony Joshua zarobi ogromną sumę za walkę z Ruizem Jr. Mistrz dostanie sześć razy mniej!

W sobotę dojdzie do długo wyczekiwanego rewanżu między aktualnym mistrzem organizacji IBF/WBA/WBO w wadze ciężkiej Andym Ruizem Jr. a Anthonym Joshuą. Co ciekawe, to pretendent do tytułu otrzyma za walkę zdecydowanie większą sumę. Na konto Anglika powędruje bowiem aż 85 milionów dolarów. Pięściarz z Meksyku otrzyma sześć razy mniej!

W sobotę Andy Ruiz Jr. (33-1, 22 KO ponownie skrzyżuje rękawice z Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO). Przed sześcioma miesiącami "Destroyer" odebrał Anglikowi pasy organizacji IBF/WBA/WBO w wadze ciężkiej. Joshua dzierżył tytuł mistrza świata od 2016 roku.

Przemysław Saleta: Szpilka w cruiser może być potworem

Zobacz wideo

Anthony Joshua zgarnie 85 milionów dolarów za walkę o pas. Ruiz Jr. zarobi 6 razy mniej!

Rewanżowy pojedynek odbędzie się w Dżuddzie (Arabia Saudyjska). Ruiz musiał zgodzić się na drugą walkę, bowiem do pierwszej z nich przystępował jako nieobowiązkowy challenger i musiał wówczas zaakceptować wszystkie narzucone mu warunki. Meksykanin otrzyma też zdecydowanie mniejsze wynagrodzenie finansowe niż pretendent. Na konto aktualnego mistrza wpłynie bowiem 13 milionów dolarów i będzie to największa wypłata w jego karierze. Joshua zarobi natomiast aż 85 milionów dolarów. 

Łączna gaża Ruiza i Joshuy za rewanżową walkę będzie czwartą największą wypłatą w historii. Na pierwszych trzech miejscach znajdziemy sumy, jakie wypłacano po walkach Floyda Mayweathera Jr. 

 

Więcej o boksie przeczytasz na bokser.org.

Więcej o: