Mariusz Wach wróci na ring! Rywalem nieoczyszczony dopingowicz. Powalczy przed Joshuą

Mariusz Wach otrzymał ofertę walki z Dillianem Whyte'em! Do pojedynku obydwu pięściarzy ma dojść 7 grudnia, podczas gali, na której zmierzą się Anthony Joshua i Andy Ruiz Jr w Arabii Saudyjskiej.

Ta walka była już dogrywana dwa i pół roku temu. Dillian Whyte (26-1, 18 KO) i Mariusz Wach (35-5, 19 KO) prawdopodobnie w końcu skrzyżują rękawice 7 grudnia podczas gali Joshua vs Ruiz Jr II w Arabii Saudyjskiej. Wiele zależy jednak od tego, czy Polak zdąży się odpowiednio przygotować do tego pojedynku.

Zobacz wideo, w którym Przemysław Saleta ocenia szanse Artura Szpilki na sukces w wadze cruiser:

Zobacz wideo

Anglik 20 lipca pokonując Oscara Rivasa nabył status obowiązkowego pretendenta do pasa WBC wagi ciężkiej. Wciąż jednak nie oczyścił się z zarzutów o stosowanie dopingu przed tym pojedynkiem i dopóki sprawa nie zostanie wyjaśniona do końca, status challengera do tytułu został mu tymczasowo zawieszony. Polak natomiast po fatalnej serii trzech kolejnych porażek, w tym dwóch przed czasem, odbudował się dwoma "czasówkami" nad słabymi rywalami. Podreperował swoje akcje oraz bilans i doczekał się kolejnej ciekawej oferty.

Problemem na pewno jest fakt, że ''Wiking'' nie ma za sobą obozu treningowego. Jak sam przyznaje, ofertę walki otrzymał w ostatni piątek. Zapowiada przy tym, że nie zamierza wejść do ringu tylko po to, żeby przegrać. Już wkrótce powinniśmy otrzymać więcej informacji na temat tego pojedynku. Więcej o boksie przeczytasz na bokser.org.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.