Adam Kownacki już w lutym może stoczyć walkę o mistrzostwo świata! Będzie faworytem

Jak informuje portal "The Athletic", walka Adama Kownackiego (20-0, 15 KO) z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO) o wakujący pas mistrza świata IBF wagi ciężkiej może się odbyć na gali Deontay Wilder vs Tyson Fury II, która planowana jest na 22 lutego.

Kownacki (20-0, 15 KO) urodził się w Polsce, ale w wieku siedmiu lat wyjechał z rodzicami do Stanów Zjednoczonych. Na zawodowym ringu 30-latek stoczył już 20 walk i wciąż jest niepokonany. Na Brooklynie jest sławny, ale w Polsce zrobiło się o nim głośno dopiero dwa lata temu, gdy znokautował Artura Szpilkę (22-4, 15 KO). W styczniu pokonał Geralda Washingtona (20-3), byłego pretendenta do pasa mistrzowskiego, a w sierpniu zwyciężył na punkty z 38-letnim Chrisem Arreolą (38-5-1, 33 KO).

Kownacki: Mój amerykański sen spełni się, gdy zdobędę mistrzostwo świata [WIDEO]

Zobacz wideo

Z kim teraz zmierzy się Polak?

Walka z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO) o wakujący pas mistrza świata IBF wagi ciężkiej może się odbyć na gali Deontay Wilder vs Tyson Fury II, która planowana jest na 22 lutego. Wiele zależy od wyniku pojedynku Anthony Joshua vs Andy Ruiz Jr II, a także od starcia Deontaya Wildera z Luisem Ortizem w ten weekend.

Jeżeli Amerykanin pokona po raz drugi Kubańczyka w starciu o pas WBC, przystąpi do lutowego rewanżu z Furym. Z kolei 7 grudnia czeka nas starcie Joshuy z Ruizem Juniorem o pasy IBF, WBA i WBO, które należą do Meksykanina. Jeżeli Ruiz Jr zdoła ponownie pokonać Brytyjczyka, może zwakować pas IBF, tak przynajmniej twierdzą amerykańscy dziennikarze. Zwakowanie pasa oznaczałoby, że Kownacki i Pulew mogliby stoczyć o niego walkę, gdyż są najwyżej notowanymi zawodnikami w rankingu IBF (Polak jest trzeci, a Bułgar pierwszy, drugie miejsce nie jest obsadzone).

Przypomnijmy, że Pulew w swojej ostatniej walce pokonał dwa tygodnie temu jednogłośnie na punkty Rydella Bookera.

Więcej o: