Oficjalnie: Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, były mistrz świata, wraca na ring! Znamy rywala i datę gali

To nie będzie łatwa walka dla Krzysztofa Włodarczyka (57-4-1, 39 KO), bo jego rywalem został doświadczony i twardy Taylor Mabika (19-4-1, 10 KO) z Gabonu. Pojedynek odbędzie się 30 listopada na gali Knockout Boxing Night 9 w Zakopanem.

Czterdziestoletni Gabończyk (uczestnik igrzysk olimpijskich w Atenach) w 2013 roku uległ na punkty w Rzeszowie Krzysztofowi Głowackiemu, a potem zanotował serię jedenastu walk bez porażki (wygrane m.in. z Alexandru Jurem i Nurim Seferim), która została przerwana przegraną przed czasem z Ilungą Makabu w sierpniu zeszłego roku. W swojej ostatniej dotychczas walce Mabika przegrał natomiast niejednogłośnie z Francuzem Hervem Lofidim.

"Gdyby nie więzienie może Szpilka miałby ze 2-3 pasy w cruiser" [WIDEO]

Zobacz wideo

Przypomnijmy, że Krzysztof ''Diablo'' Włodarczyk pokonał w marcu tego roku na punkty wspomnianego Alexandru Jura, wszedł jednak między liny kontuzjowany, co przełożyło się zarówno na jakość występu, jak i na dalsze problemy ze zdrowiem. Włodarczyk przeszedł zatem w kwietniu operację lewej dłoni, wykonano także zabieg, który pomógł przywrócić sprawność jego lewemu kolanu. Jeżeli wygra w Zakopanem z Mabiką, wciąż możliwe jest podobno starcie z promowanym obecnie przez Dona Kinga Ilungą Makabu na początku przyszłego roku.

Więcej o boksie przeczytasz na bokser.org