Mistrz świata stanie przed sądem. Jest oskarżony o napaść na kobietę

Dwa tygodnie po walce z Saulem Alvarezem (52-1-2, 35 KO) w Las Vegas, 25 listopada aktualny mistrz świata WBO wagi półciężkiej, Siergiej Kowaliow (34-3-1, 29 KO) stanie przed Sądem Najwyższym hrabstwa San Bernardino.

Siergiej Kowaliow jest oskarżony o napaść na kobietę, został w związku z tym aresztowany w czerwcu tego roku. Areszt opuścił po wpłaceniu 50 tysięcy dolarów kaucji.

"Gdyby nie więzienie może Szpilka miałby ze 2-3 pasy w cruiser"

Zobacz wideo

Przypomnijmy, że kobieta oskarżająca Kowaliowa - Jamie Frontz - twierdzi, że bokser zalecał się do niej podczas imprezy, ale został odrzucony. Miał wobec tego wpaść w szał i uderzyć Frontz, która doznała wstrząsu mózgu, złamania nosa i przemieszczenia dysku w kręgosłupie. Tak w każdym razie zeznała, jeżeli jej słowa okażą się prawdą, Kowaliowa mogą czekać nawet cztery lata w więzieniu.

Mimo problemów pozaringowych ''Krusher'' nie stracił koncentracji i znokautował w sierpniu po bardzo trudnej walce obowiązkowego pretendenta - Anthony'ego Yarde. Walka z Canelo czeka Rosjanina 2 listopada, Kowaliow ma za nią zarobić co najmniej 10 milionów dolarów. Więcej o boksie przeczytasz na bokser.org.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.