Tomasz Adamek wróci na ring?! Potencjalnym rywalem "Górala" może być inny emerytowany polski pięściarz

W listopadzie odbędzie się kolejna gala MB Promotions. Mateusz Borek, dziennikarz Polsatu i promotor bokserski, nie wyklucza, że w ringu zobaczymy Tomasza Adamka (53-6). "Góral" miałby stoczyć trzyrundowy pokazowy pojedynek, a jego rywalem mógłby zostać Przemysław Saleta.

Przypomnijmy: w październiku ubiegłego roku Tomasz Adamek przegrał przez nokaut z Jarrellem Millerem i ogłosił zakończenie sportowej kariery. - Od dawna powtarzam, że każdy mój występ to 'być albo nie być'. Teraz byłem zdrowy, przygotowany i dostałem 'strzała', po którym przegrałem walkę. A to znaczy, że do ringu nie będę już wchodził - mówił po przegranej Adamek. Pięściarz jednak już wielokrotnie kończył karierę, by później zmieniać zdanie. Możliwe, że teraz będzie tak samo.

Adamek znowu wystąpi na gali MB Promotions?

W czwartek Mateusz Borek ogłosił, że 23 listopada zorganizuje kolejną galę MB Promotions, tym razem w Dąbrowie Górniczej. W ringu zobaczymy Roberta Parzęczewskiego, Damiana Jonaka, ale i Łukasza Wierzbickiego. Być może pożegnalną walkę stoczy także Tomasz Adamek.

Tomasz Adamek w 'Wilkowicz Sam na Sam': 'Tata wziął mnie na ręce i powiedział: Hanka, to będzie bokser. Dwa lata później tata zginął. Ja jako 12-latek zacząłem boksować' [WIDEO]

Zobacz wideo

- Tomek przez ostatnie 12 miesięcy nie miał na rękach rękawic. A to, że sobie gra w tenisa, pójdzie na siłownie czy pokopie piłkę, nie zastąpi prawdziwego bokserskiego treningu. Dlatego nie wyobrażam sobie, aby miał stoczyć normalną walkę, nawet z przeciętnym pięściarzem, bo to by oznaczało, że już teraz by musiał rozpocząć prawdziwe przygotowania. Ale co innego walka pokazowa, np. trzyrundowa z Przemysławem Saletą [Adamek pokonał go w 2015 roku] lub innym emerytowanym pięściarzem. Taka walka dla kibiców ma sens. Zaprosimy jego przyjaciół, ministrów, ludzie ze związku bokserskiego i odśpiewamy wspólnie ''sto lat". Takie pożegnanie z kibicami to fajny scenariusz. Ale żadna poważna walka nie wchodzi już w grę - powiedział Borek w rozmowie z Andrzejem Kostyrą z "Super Expressu".

Z 59 zawodowych walk Adamek wygrał 53 (31 KO), przegrał sześć. 43-latek jest byłym mistrzem świata federacji IFB i IBO w wadze juniorciężkiej oraz federacji WBC w wadze półciężkiej. We wrześniu 2011 roku Adamek przegrał we Wrocławiu z Witalijem Kliczko w walce o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.